Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Фонд соціального страхування інформує

З метою проведення в Україні Міжнародного Дня інвалідів та привернення уваги до людей з обмеженими фізичними можливостями  віділенням виконавчої дирекції Фонду в Надвірнянському районі було проведено наступні заходи:  

З метою проведення в Україні Міжнародного Дня інвалідів та привернення уваги до людей з обмеженими фізичними можливостями  віділенням виконавчої дирекції Фонду в Надвірнянському районі було проведено наступні заходи:  
     24.11.2015р відбулася зустріч за участі начальника відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Надвірнянського райну  Гутин Ганни та головного спеціаліста сектору страхових виплат та медико-соціальних послуг Вовчко Надії з інвалідом третьої групи трудового каліцтва Типусяк Марією Іванівною в присутності керівника  ПАТ «Ідея Банку» Петрук Олени де працює потерпіла, з метою вивчення  її умов праці,як інваліда.
На якій було надано  інформацію, щодо соціального захисту інвалідів праці, проведено детальне роз`яснення по відшкодування шкоди заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров`я.
     17.11.2015р було проведено зустріч начальника відділення Фонду в Надвірнянського районі  Гутин Ганни та завідувача сектору страхових виплат та медико-соціальних послуг Грошенко Галиною з інвалідами-спинальниками Iгрупи трудового каліцтва Богородчанського району Харуком Г.І.та Іванківим Я.В.. 
    З ними було обговорено питання їх медико-соціального обслуговування, зокрема надання виробів медикаментозного  призначення та санаторно-курортного лікування.
   26.11.2015р. у смт. Богородчани відбулася виїздна зустріч з інвалідами трудового каліцтва, та інвалідами переселенцями, які проживають в Богородчанському районі. 

 02.12.2015р. спільно з начальником управління виконавчої дирекції Фонду в Івано-Франківській області Глинською Надією та начальником відділення Фонду в Надвірнянському районі Гутин Ганною було відвідано потерпілого від нещасного випадку на виробництві інваліда І групи Войтину Віктора Володимировича в його оселі, який проживає в с.Назавизів Надвірнянського району.
Пріоритетним завданням Фонду соціального страхування є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаних умовами праці.
Протягом одинадцяти місяців 2015 року до відділення Фонду в Надвірнянському районі надійшло 6 повідомлень про нещасні випадки, у яких потерпіло 6 осіб, з них 3 із смертельним наслідком. На території Надвірнянського району зафіксовано 3 нещасні випадки, з яких 2 непов’язані з виробництвом та 1 пов'язаний з виробництвом, причинами їх настання були: незадовільний стан здоров'я працівника, самогубство та травмування внаслідок протиправних дій інших осіб.
Найбільш поширеними порушеннями в галузі охорони праці є:
– відсутність служби охорони праці або фахівця з охорони праці (штатний/позаштатний);
– не проводяться обов'язкові попередні (при вступі на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди;
– не проводиться атестація робочих місць за умовами праці;
– не організовані навчання, перевірка знань вимог охорони праці, інструктаж та стажування працівників на робочому місці; відсутні інструкції за професіями та видами робіт;
– працівники не забезпечені спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального та колективного захисту;
– не організований належний контроль за дотриманням працівниками виробничої дисципліни;
– порушується порядок розслідування та обліку нещасних випадків.
Керівники підприємств організовують, забезпечують і контролюють трудову діяльність працюючих на дорученому участку у відповідності з вимогами ЗУ “Про охорону праці”, норм і правил по газо-, електро-, пожежобезпеці і забезпечують безпечні методи праці на кожному робочому місці. Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення ЗУ “Про охорону праці”.
Відповідальність за організацію, здійснення навчання, перевірку знань працівників і проведення інструктажів з питань охорони праці покладається на керівника підприємства.
На підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.
На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.
Роботодавцю необхідно провести розподіл обов'язків з охорони праці серед посадових осіб підприємства та контроль за їх виконанням дозволить знизити ризики травмування працівників в процесі трудової діяльності.
Під час укладання трудового договору роботодавець повинен проінформувати працівника під розписку про умови праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, можливі наслідки їх впливу на здоров'я та про права працівника на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору.
Хочемо звернути увагу роботодавців на ст.5 ЗУ «Про охорону праці», а саме: умови трудового договору не можуть містити положень, що суперечать законам та іншим нормативно-правовим актам з охорони праці.
Працівнику не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров'я. До виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, допускаються особи за наявності висновку психофізіологічної експертизи.
Відділення Фонду в Надвірнянському районі завжди готове до співпраці зі страхувальниками з питань охорони праці. Роботодавець і працівник можуть отримати потрібну інформацію. Просимо звертатись за телефонами: (03475) 2-92-65, 2-62-64, (050) 059 40 46 та безпосередньо до відділення, яке знаходиться за адресою: м.Надвірна, вул.Шевченка, 3г/1.
Також інформуємо, що до 25.01.2016р. всім юридичним особам та фізичним особам-підприємцям (які використовують найману працю) необхідно подати «Відомість розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності» (річна). За несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності посадові особи підприємств, установ та організацій, фізичні особи-підприємці несуть адміністративну відповідальність згідно із ст.1654 та 18823 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».
 
 
страховий експерт з охорони праці
відділення Фонду
в Надвірнянському районі                                                            А.Курищук

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *