Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Голова РДА Володимир Пасько взяв участь в обговоренні пропозицій щодо внесення змін до Конституції України «Конституційне забезпечення децентралізації в Україні – 2020».

Сьогодні в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулося публічне обговорення пропозицій щодо внесення змін до Конституції України «Конституційне забезпечення децентралізації в Україні – 2020».

У ньому взяли участь заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Дмитро Романюк, голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрацій, представники органів місцевого самоврядування, профільних асоціацій, експерти, громадськість Чернівецької та Івано-Франківської областей.

Надвірнянський край представляв голова районної державної адміністрації Володимир Пасько.

Вітаючи присутніх, заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода зазначив: «Нинішній адміністративний устрій України не відповідає потребам часу і не може забезпечити розвиток територій. Саме тому й впроваджуємо реформу децентралізації. Проте у процесі створення громад буде змінена система виконавчої влади та закріплена в Конституції України. Для того, щоб завершити децентралізацію, потрібно внести зміни до основного закону. Ми повинні побудувати українську державу громад, де в основі буде місцеве самоврядування, яке візьме на себе частину повноважень, ресурсів та відповідальність, а виконавча влада забезпечуватиме законність та правопорядок у громадах», – пояснив В’ячеслав Негода.

«Реформа децентралізації передбачає собою інституцію добровільності. Президент України та Уряд дали правильні сигнали для громад перед внесенням змін до Конституції України в частині децентралізації щодо проведення обговорення на рівні регіонів задля того, щоб представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та експерти з децентралізації поділилися своїми баченнями щодо створення нової системи управління. Цей захід є надзвичайно важливим та необхідний для ефективного впровадження цієї реформи», – зауважив Дмитро Романюк.

Додамо, що у експертів з Прикарпаття є ряд обґрунтованих пропозицій щодо децентралізації та результатом циклу обговорень, які тривають в усій Україні, мають стати положення Конституції, що дозволять успішно завершити реформу децентралізації.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *