Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Головне управління статистики області – серед учасників пілотного обстеження, яке є обов’язковим для проведення в усіх країнах ЄС і країнах-кандидатах

Головне управління статистики області інформує.

Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом з метою гармонізації національної статистичної системи з міжнародними та європейськими нормами і стандартами з 2025 року планується розширити чинну систему вибіркових обстежень домогосподарств (умов життя домогосподарств, робочої сили та сільськогосподарської діяльності населення в сільській місцевості) та запровадити обстеження «Статистика доходів і умов життя (EU-SILC)», яке є обов’язковим для проведення в усіх країнах Європейського Союзу і країнах-кандидатах на вступ до ЄС. Про це інформує Головне управління статистики в області.

На виконання цих вимог Держстатом було організовано та проведено пілотне обстеження з метою виробництва зіставної інформації щодо бідності та соціальних виключень, розподілу доходів, а також умов життя різних соціально-демографічних груп населення на національному та європейському рівнях.

У грудні 2023 – січні 2024 років Головним управлінням статистики забезпечено проведення в Івано-Франківській області пілотного вибіркового обстеження «Статистика доходів і умов життя (EU-SILC)», яким було охоплено 347 домогосподарств в усіх районах нашого регіону.

Пілотний проєкт був спрямований як на вивчення можливості заповнення запропонованих анкет домогосподарствами, так і можливості використання сучасних технологій збору інформації із застосуванням мобільних електронних пристроїв та вебопитувань. Дане обстеження вперше проводилося із використанням найбільш прийнятного для домогосподарства способу опитування, зокрема респонденти могли самостійно заповнити електронні анкети обстеження в онлайн-режимі на Порталі опитувань Держстату (вебопитування), надати інформацію фахівцю з інтерв’ювання телефоном або під час безпосереднього відвідування домогосподарства.

Серед способів опитування респонденти надали перевагу опитуванню телефоном – 175 (73% опитаних) та під час безпосереднього відвідування фахівцями управління – 61 (26%). Самостійно на Порталі опитувань Держстату заповнити анкету виявили бажання лише 3 респонденти, що свідчить про необхідність проведення подальшої інформаційно-просвітницької діяльності з метою підвищення цифрової грамотності населення та можливості отримувати, аналізувати та обробляти інформацію в реальному часі.

Під час проведення пілотного обстеження «Статистика доходів і умов життя (EU-SILC)» фахівцями Головного управлінням статистики підготовлено та направлено на державний рівень пропозиції щодо удосконалення звітно-статистичної документації даного обстеження та порядку її заповнення.

Довідково: Вибіркові обстеження населення в Україні, як і в багатьох інших країнах, є одним з основних сучасних джерел інформації, необхідної для вимірювання багатьох соціально-економічних характеристик домогосподарств, що використовуються для макроекономічних розрахунків, розрахунків основних показників у галузі сільського господарства, проведення всебічного аналізу рівня життя населення, моніторингу бідності, комплексної оцінки стану ринку праці у відповідності з міжнародними стандартами та потребами користувачів інформації всіх рівнів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *