Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Інформаційна підсистема “Custody Records” відсьогодні функціонуватиме у Надвірнянському відділі поліції

Надвірна стала другою в області, де впроваджено пілотний проєкт інформаційної підсистеми «Custody Records» ІКС «Інформаційний портал Національної поліції України». Презентація його відбулася сьогодні, 10 листопада, в оновленому приміщенні Надвірнянського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області. Ремонтні роботи здійснювалися за кошти державного бюджету.

В урочистому відкритті пілотного проєкту «Custody Records» взяли участь начальник Надвірнянської районної військової адміністрації Петро Хмельовський, голова Надвірнянської ТГ Зіновій Андрійович, заступник начальника ГУНП в Івано-Франківській області Роман Зіняк, заступник начальника Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України Володимир Захаренко, керівники силових структур району та представники ЗМІ.

Власне, система «Custody Records» передбачає фіксацію всіх дій щодо затриманої особи від початку його затримання до перебування в кімнаті слідчих дій чи ізоляторі. Відтак, уся накопичена інформація про порушника формуватиметься в електронне досьє, яке зберігатиметься понад 20 років.

Також введено посаду інспектор з прав людини, який здійснює первинне інтерв’ю з усіма доставленими особами щодо обставин їх затримання та поводження з ними з боку правоохоронців до моменту доставлення в ІТТ, а також фіксацію всіх дій щодо цієї особи під час перебування в ІТТ у спеціальній електронній базі.

У спеціальній кімнаті для тримання встановили систему відеомоніторингу, яка запобігатиме порушенню прав людини у процесі виконання полісменами своїх функціональних обов’язків. У ході презентації було змодельовано увесь процес проходження затриманого від потрапляння до відділку, до завершення дачі пояснень.

На думку присутніх на заході такий моніторинг може максимально захистити затриманих від неправомірних дій поліцейських, а також убезпечити самих правоохоронців від безпідставних звинувачень.

Начальник Надвірнянської РВА переконаний, що впровадження “Custody Records”, стане ще одним важливим кроком до побудови правової держави, дотримання громадянами чинного законодавства та збільшення довіри населення до поліції.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *