Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Інформація про досягнення в сфері культури Надвірнянщини

Забезпечено збереження інфраструктури галузі, яка налічує 35 клубних закладів, 41 бібліотеку, 4 музеї, 5 шкіл естетичного виховання, в яких здобувають початкову спеціалізовану мистецьку освіту понад 1000 дітей.
 
Протягом 2013 року:
Народний ансамбль «Черлені Пацьорки» Делятинського НД 12-14 січня взяв участь у ХІХ  Міжнародному фестивалі  колядок та зимових обрядів українців Румунії (Марамуреський повіт м. Сігет).


Забезпечено збереження інфраструктури галузі, яка налічує 35 клубних закладів, 41 бібліотеку, 4 музеї, 5 шкіл естетичного виховання, в яких здобувають початкову спеціалізовану мистецьку освіту понад 1000 дітей.
 
Протягом 2013 року:
Народний ансамбль «Черлені Пацьорки» Делятинського НД 12-14 січня взяв участь у ХІХ  Міжнародному фестивалі  колядок та зимових обрядів українців Румунії (Марамуреський повіт м. Сігет).
Учасники народного ансамблю «Скарбниця» Гвіздського СБК взяли участь в міжнародному фестивалі мистецьких колективів в Польщі.
Хоровий колектив «Відродження» Переріслянського СБК в січні взяв участь у ІVвсеукраїнському фестивалі «Коляда на Майзлях» в м. Івано-Франківську. 
Народний фольклорний колектив «Шовкова косиця» РБК взяв участь в обласному фестивалі «Різдво в Карпатах» в смт. Богородчани.
В місті Надвірна 10 лютого відбувся ІІІ фестиваль коляд  «На Рождество…» за участю колективів зі Львова та Надвірнянського району.
16 травня забезпечено проведення ІІ-го фестивалю писанкарства в с. Чорний Потік.
2 червня на сцені обласної філармонії з великим успіхом пройшов творчий звіт майстрів мистецтв Надвірнянщини, присвячений 200-літтю з Дня народження Т. Шевченка, участь в якому взяло близько 500 аматорів сцени.
З 19 по 23 червня 2013 року народний аматорський ансамбль танцю «Горянка» та зразковий ансамбль танцю «Горяночка» Надвірнянського РБК брали участь у фестивалі «Адріатика фольк-фест 2013» в м.Кріквініца (Хорватія).
Учні та викладачі Надвірнянської ДХШ взяли участь в 7 Міжнародному молодіжному гончарському фестивалі в с.Опішнє (Полтавськаобласть), де здобули І місце.
25-27 липня народний аматорський фольклорно-етнографічний колетив «Шовкова косиця» РБК взяв участь у Міжнародному фестивалі «Лесині джерела», де здобув 11 відзнак.
11 серпня в с. Фитьків відбулось величне «Свято хліба», присвячене 25-річчю створення народного фольклорно-етнографічного колективу «Перевесло».
З 18 по 27 серпня оркестр народної музики «Козакові струни» РБК на запрошення генерального консула України в м. Краків Польща взяв участь у відзначенні 22-ї річниці незалежності України в Кракові та Краківському воєводстві.
В серпні в м. Одесі на Міжнародному фестивалі «Кінологос» керівник народного аматорського фольклорного колективу «Сербиця» Молодківського НД Ганна Ковалюк здобула І місце та золоту медаль фестивалю в номінації «гумор».
28 серпня колектив «Рушничок» Делятинського НД гідно представив честь району на обласному фестивалі троїстих музик в м. Івано-Франківську.
6-7-8 вересня понад 90 учасників аматорського мистецтва представляли Надвірянщину на ХХІ Міжнародному гуцульському фестивалі в смт. Путила Чернівецької обл. Здобуто 3 Гран-Прі в окремих номінаціях, 3 перші місця, 3 другі та 1 третє місце.
22 вересня в с. Перерісль урочисто відкрито перший в області пам’ятник Т. Шевченку  з нагоди його 200-річчя.
29 вересня відкрито перенесений  пам’ятник І. Франку в м. Надвірна
 
Протягом лютого-березня ряд майстрів народної творчості району з Чорного Потоку, Делятина, Фитькова, Надвірної взяли участь у проекті «Мистецька палітра Прикарпаття» (за фінансової підтримки посольства Фінляндії в Україні) в результаті якого район включено до туристичного маршруту «Мистецьке коло Прикарпаття» та видано альбом-довідник з картою маршруту. 
Вийшов друком І-й том творів Заслуженого артиста України Сергія Орла, присвячений майбутньому Міжнародному гуцульському фестивалю в м. Надвірна.
          
Начальник відділу культури
райдержадміністрації                                                         Олександр Зварчук
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *