Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Історичний екскурс з нагоди 125-ї річниці від дня народження Євгена Коновальця

   

   

14 червня 2016 року з нагоди 125-ї річниці від дня народження Євгена Коновальця у районній центральній бібліотеці відбувся історичний екскурс на тему: «Євген Коновалець – він жив і  боровся заради України». Розпочався захід із перегляду документального фільму про життя та політичну діяльність Євгена Коновальця.
У заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Іван Тодорук, голова районної ради Іван Гурмак,  історик Євген Луців, працівники райдержадміністрації, районної ради та громадськість.

  
Іван Тодорук звернувся до присутніх зі словами:  необхідно повертатися до патріотів, до першоджерела, до основи, яка дасть нам ту Україну, яка вимріяна патріотами і за яку заплачено їхніми життями, тому не просто відзначати, а потрібно бути носіями. З року в рік доносити дітям, дорослим і усюди говорити про наших національних світочів. Повертаймося до Євгена Коновальця. 
Під час проведення історичного екскурсу були представлені доповіді про шлях становлення історичного діяча, ідеологічні симпатії та власні оригінальні погляди Євгена Коновальця, основні напрями громадсько-політичної діяльності полковника-провідника, результати діяльності Євгена Коновальця в оцінках сучасників та істориків. Учасники заходу дійшли, зокрема, до висновку, що Євген Коновалець відомий передовсім як творець Організації українських націоналістів (ОУН), яка відіграла провідну роль в українському визвольному русі протягом ХХ ст.
Постать Євгена Коновальця стала також яскравим прикладом служіння інтересам нації та держави, символом українських національно-визвольних змагань, одним із уособлень усіх борців за волю України.
На завершився  заходу о. Іван Гедзик та присутні  вшанували пам'ять видатного просвітянина, політичного діяча молитвою.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *