Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ювілейний вечір

     Свій 60-річний ювілей Марія Єрмакович відзначала 27 березня в рідному селі Саджавці, в родинному колі, сільській бібліотеці, а 28 вересня в Надвірнянській міській бібліотеці для юнацтва зібрались літстудійці «Бистріні», шанувальники її творчості, друзі, родина на ювілейний творчий вечір та презентацію першої поетичної збірки «Відлуння серця». «Я жінка земна… Я така як усі, і бажаю, і мрію…». Працювала на будівництві, на взуттєвій фабриці в Коломиї, мати трьох дітей, бабуся дев’ятьох онуків. Творити вірші почала у 2004 р., а в 2008 стала членом літстудії «Бистрінь». Друкувалась в районній газеті «Народна Воля», антології «Сонячні обрії слова». У першій своїй книзі

«…щиру правду розказала,
Яке життя я прожила,
Коли я сльози проливала,
Коли щасливою була».

Мирослава Гордєєва-Мельник, автор переднього слова до збірки пише: «Примхливий читач, можливо, не знайде тут очікуваного новаторства чи модного епатажу. Зате натрапить на щиру душу простої жінки, її тривоги і болі, її чистий, не затьмарений тими болями погляд на навколишній світ, і, можливо, на себе самого». Марія Василівна читала свої поезії, які всі знає напам’ять, розмовляла з присутніми на святі, ділилася мріями, спогадами, дякувала керівнику літстудії Нестору Чиру, доброму наставнику і вчителю, колегам-бистріньцям за підтримку і розуміння. Поезії також читала Раїса Грушецька, а щирі слова вітання з святом, з виходом книги ювілярці говорили дочка Лілія Тороус (художник-оформлювач книги), літстудійці Галина Христан, Мирослава Гордєєва-Мельник, Олександр Букатюк, Роман Бенюк, Ярослав Гайдаш, сестра Ганна Оксенюк, подруга-однокласниця Дарія Максим»юк, Галина Максим’юк, директор ЦБС Марта Кушнерчук, завідувач міської бібліотеки для юнацтва Галина Ільків. Інженер-програміст районної бібліотеки Роман Заник підготував та продемонстрував слайд-шоу «Відлуння серця Марії Єрмакович» та показав уривок інтерв’ю Марії Василівної з Світланою Гаєвською в проекті «Літературна світлиця». Святкового настрою додавали пісні у виконанні тріо Гвіздського будинку культури в складі: Христина Пилип’юк, Світлана Ців’юк, Уляна Боднарук під орудою Любомира Боднарука.

Свято було піднесене, одухотворене, щире як сама ювілярка. Від усієї душі всі разом заспівали для Марії Єрмакович «Многая літа», побажали здоров’я, довгих років життя, радості від дітей та онуків, натхнення в творчості.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *