Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Як підприємцям області не втратити страховий стаж

Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області закликає підприємців нараховувати та сплачувати єдиний соціальний внесок не лише за найманих працівників, а й за себе.

Щоб допомогти підприємцям під час війни, держава дозволила їм тимчасово, у період з 1 березня 2022 року та протягом 12 місяців після скасування військового стану, не нараховувати та не сплачувати єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Однак треба пам’ятати, що несплата внесків позбавляє підприємців страхового стажу, який дає право на призначення пенсії.

Нагадаємо, для призначення пенсії за віком у 60 років у 2022 році потрібно мати не менше 29 років стажу, в наступному – 30 років, і з кожним роком ця межа зростатиме.

Мінімальна сума єдиного страхового внеску прив’язана до мінімальної заробітної плати. Наразі розмір єдиного внеску становить 22 відс. мінімальної заробітної плати. До 01 жовтня 2022 року це 1430 грн (6500х0,22), з 01 жовтня 2022 року — 1474 грн.

Втім деякі підприємці просто не замислювалися над наявністю страхового стажу, який дає право на призначення пенсії у майбутньому і свого часу сплачували внески не в повному обсязі або не сплачували взагалі.

В області станом на 01.09.2022 понад 9 тис. підприємців заборгували 119,1 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Щоб перевірити чи зараховано до страхового стажу всі періоди підприємницької діяльності, за які Вами сплачено єдиний внесок, існує декілька способів:

  • завітати безпосередньо до сервісного центру Пенсійного фонду України;
  • зробити це дистанційно через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України за посиланням https://portal.pfu.gov.ua/;
  • через мобільний застосунок Дія.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *