Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ярослав Гундяк взяв участь у Всеукраїнській патріаршій прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі

Глава Української Греко-католицької церкви Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну літургію в рамках Всеукраїнської патріаршої прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої у селі Крилос Галицького району. Участь у богослужінні взяв голова облдержадміністрації Олег Гончарук, заступник голови Надвірнянської райдержадміністрації Ярослав Гундяк.

Розпочалася патріарша проща 4 серпня богослужіннями у храмах Івано-Франківська, Калуша, Бурштина та пішою ходою паломників з різних куточків Прикарпаття й усієї держави.
Зазначимо, що цьогорічна проща у Крилосі присвячена Року Божого Слова в Україні та 1030-річчю хрещення Русі-України.
Під час Архієрейської Літургії прочани на чолі зі своїм духовним провідником відновили хрещальні обіти та молилися за державу та Українську церкву, зміцнення віри народу.
Проповідуючи до прочан, Блаженніший Святослав зауважив, що проща у Крилосі є подячною молитвою за дар 1030-річчя Хрещення Русі-України. Від рівноапостольного князя Володимира скарб святої віри передавався з покоління в покоління.
«Саме віра в Бога, – наголосив Блаженніший Святослав, – дає нам можливість не кидатися в крайнощі в наших особистих життєвих виборах. Саме Церква Христова повинна послужити українському суспільству так, як 1030 років тому, віднайти осердя свого національного державного будівництва. Саме через те, що наші попередники ставили Бога у центрі своєї політичної, державної діяльності».
Наприкінці літургії Архієпископ Володимир (Війтишин), Митрополит Івано-Франківський подарував Главі УГКЦ копію чудотворної ікони Галицької Матері Божої, щоб вона оберігала його.
Також Блаженніший Святослав представив громадськості та передав у дар музею історії давнього Галича Національного заповідника «Давній Галич» унікальне Євангеліє – копію Галицького (Крилоського) Євангелія 1144року, найдавнішого з точно датованих слов’янських рукописів Євангелія-тетр (четвероєвангелія).

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *