«Книга чудо, просто клас. Це вам скаже кожен з нас»
Під таким гаслом пройшли суботні літні читання під відкритим небом, які провели працівники Молодківської бібліотеки. А мова йшла про книгу письменника Я. Гояна «Таємниця Лесикової скрипки». 11 липня – виповнилось 75 років від дня народження автора книги. Саме за цю книгу письменник у 1993 році отримав Шевченківську премію. Та вона актуальна і тепер. Її з задоволенням читають діти і вона заслуговує на увагу. Прекрасні слова про цю книгу сказав Д. Білоус: «Заворожливо чудова книжка. Це і захоплююча казка, і чарівна пісня, і велична дума, і щаслива сповідь, і тиха молитва. Та насамперед – це гімн України і клятва на вірність».
В суботу, в день народження письменника, біля будинку культури зібралось чимало дітей. А скликала їх на захід чудодійна мелодія скрипки, яка звучала надворі. Привертала увагу і книжкова викладка літератури «Душа природи – душа добра Яреми Гояна», прикрашена українським рушником та квітами. Завідувач бібліотекою Галина Середюк ознайомила дітей з біографією Я. Гояна, повідомила, що понад 20 років він очолює дитяче видавництво «Веселка», опікується журналом «Веселочка» та провела огляд літератури.
Далі дітвора полинула у світ дитинства разом із головним героєм книги – Лесиком. Роль Лесика вміло виконував учень 4-го класу Івасик Андрій. Вони разом вирушили у чарівну Казкоманію, у мандри рідним краєм, шукаючи таємницю, яку довірив малому Лесикові дід Петро. А шукали діти чародійну скрипку, від якої залежить воля й щастя України і їм у цьому допомагали зав. бібліотекою Середюк Г. та бібліотекар Кисляк Л., зачитуючи цікаві легенди і перекази із книги.
Та найбільше діти зраділи, коли почули дивовижний звук справжньої скрипки, адже на захід працівники бібліотеки запросили молоду скрипальку села, студентку 2-го курсу Івано-Франківського інституту культури і мистецтв Юрчило Тетяну. Вона зіграла декілька мелодій на скрипці, які сколихнули найпотаємніші струни душі та провела майстер-клас гри на скрипці, а саме: вчила дітей, як правильно тримати скрипку і розповіла з чого зроблений цей інструмент. Діти мали можливість спробувати себе в ролі музикантів. Це їм дуже припало до душі і дало нам надію, що можливо наша зустріч буде вирішальною для когось із них, може в майбутньому хтось із цих дітей стане скрипалем, майбутнім віртуозом України.
На закінчення бібліотекар Любов Кисляк пригостила всіх присутніх смачними петрівськими мандриками (сирними пиріжками).
0 Коментарі