Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Комп’ютерний вірус вимагає гроші, прикриваючись ім’ям СБУ

 
Служба безпеки України застерігає громадян не стати жертвами шахрайської схеми, яку протягом останнього часу зловмисники впроваджують через мережу Інтернет.

 
Служба безпеки України застерігає громадян не стати жертвами шахрайської схеми, яку протягом останнього часу зловмисники впроваджують через мережу Інтернет.
Зловмисники розповсюджують шкідливий програмний засіб Trojan, що блокує роботу операційної системи Windows. При цьому на монітор ураженого ПК виводиться повідомлення про її блокування правоохоронними органами за нелегальну діяльність користувача (використання неліцензійного програмного забезпечення, відвідування порносайтів тощо) з вимогою перерахувати гроші на електронні гаманці. Слід зазначити, що сплата коштів за вказаними зловмисниками реквізитами не призводить до розблокування ПК, – інформує прес-центр СБ України.
З метою психологічного впливу на користувачів, правопорушники використовують офіційні логотипи Служби безпеки України, намагаючись створити у громадян враження, що їхнє програмне забезпечення блокує спецслужба.
Протягом грудня 2012 – січня 2013 років вказана шахрайська схема застосована більш як в 13 країнах. За кордоном постраждалі одержували повідомлення в т.ч. нібито від правоохоронних органів Великобританії та ФРН.
Такі випадки реєструються і на Прикарпатті. Зокрема, до Надвірнянського міжрайонного відділу УСБ України в Івано-Франківській області надходять скарги від громадян, які стали жертвами вимагання коштів через Інтернет.
СБ України пропонує користувачам, що постраждали від даного вірусу, не сплачувати кошти, а негайно звертатися до правоохоронних органів, які здійснюють заходи, спрямовані на розшук правопорушників.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *