Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Лікарі б’ють на сполох: в області низькі показники імунізації населення

Ситуація зі щепленням на Прикарпатті є невтішною, стверджують фахівці. Про це мовилося на черговій робочій нараді в обласній дитячій клінічній лікарні за участю лікарів-інфекціоністів, педіатрів, епідеміологів та лікарів загальної практики сімейної медицини.
Проблемним є питання щодо вакцинації дітей віком до одного року, а саме за контрольними показниками АКДП-ІІІ, поліо-ІІІ, ХІБ-інфекції та вірусного гепатиту В.

«Лисецький пологовий стаціонар, Надвірнянський, Бурштинський та обласний перинатальні центри мають найнижчий показник охоплення щеплення дітей проти туберкульозу за підсумками 9 місяців 2019 року, – повідомила експерт ДОЗ з епідеміології Євгенія Чурпіта. – За нашими розрахунками рівень мав би становити 73-75% обсягу, проте ми маємо середньообласний 57,3%. Серед лідерів високих показників Івано-Франківський перинатальний центр, Калуське, Тлумацьке, Коломийське та Верховинське пологове відділення».

За даними медиків, обласний показник щодо щеплення від вірусного гепатиту В становить 50,7%. Викликає занепокоєння стан справ щодо вакцинації проти кашлюку, дифтерії та правця – 49%, по Україні цей відсоток охоплення становить майже 60%. Також невтішний стан щодо поліомієліту – відсоток імунізованих склав 51,9%. Серед нещеплених від гемофільної інфекції – 8700 дітей.

У свою чергу під час наради головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з організації педіатричної допомоги Лариса Підвербецька нагадала присутнім про маршрут пацієнта, у якого є підозра на дифтерію.

«При виявленні випадку дифтерії фахівці повинні мати чіткий алгоритм дій, куди скеровувати хворого. Першочергово пацієнт має бути забезпечений боксованим приміщенням, консультаціями лікаря-інфекціоніста і ЛОРа, а також пройти обстеження на BL. При підозрі на дифтерію хворий повинен доставлятися в заклад третинного рівня – обласну клінічну інфекційну лікарню», – зазначила спеціаліст.

Як наголосила Лариса Підвербецька, виконання усіх необхідних заходів, пов’язаних із питанням забезпечення належної вакцинації населення знаходиться особисто на контролі у голови обласної держадміністрації Дениса Шмигаля. Вона також додала, що, окрім щеплення дорослого та дитячого населення області, вакциновані повинні бути і медичні працівники закладів охорони здоров’я.

Нагадаємо, дітям роблять щеплення від дифтерії вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. Згодом проводиться ревакцинація у 18 місяців та у 6 років. Наступне щеплення у 16 років. Далі необхідно вакцинуватися повторно кожні 10 років.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *