Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Міненерговугілля працює на зміцнення енергетичної незалежності України

Днями перший заступник міністра Галина Карп провела зустріч з представниками інститутів громадянського суспільства, у тому числі членами Громадської ради при Міненерговугілля.

Днями перший заступник міністра Галина Карп провела зустріч з представниками інститутів громадянського суспільства, у тому числі членами Громадської ради при Міненерговугілля.
Зустріч проведено з метою надання роз’яснень для широких кіл громадськості щодо принципів формування тарифів на житлово-комунальні послуги, опалення, природний газ, електроенергію, водопостачання, а також урядових заходів із спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житво-комунальних послуг, підтримки енергозбереження.
Галина Карп зауважила, що дотації НАК «Нафтогаз України» сягали раніше 120 млрд грн., що дорівнювало 25% державного бюджету,тоді як на субсидії малозабезпеченим держава витрачає близько 45 млрд грн, що дає значну економію коштів для держави. Також повідомила про важливе рішення уряду щодо розстрочки платежів за комунальні послуги для тих, хто не отримує субсидії.
Крім того, перший заступник міністра наголосила, що Міненерговугілля вживає низку заходів щодо залучення інвестицій в енергетичну галузь, розвитку підприємств ПЕК, що дасть можливість збільшувати сировинну базу та зміцнювати енергетичну незалежність.
Ольга Буславець поінформувала, що Міненерговугілля розробило проект Прогнозного балансу електроенергії ОЕС України на 2017 рік. У документі, за її словами, збільшено частку виробітку електроенергії атомною генерацією, що позитивно вплине на рівень оптової ринкової ціни на електроенергію при її формуванні НКРЕКП. У балансі враховано прогнозний рівень споживання, можливості генерацій,розвиток економіки. Ольга Буславець запевнила, що Міненерговугілля з свого боку робить усе необхідне, щоб прогнозний баланс насамперед враховував інтереси споживачів та можливості щодо зниження тарифів на електроенергію.
Також директор департаменту поінформувала про запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ та загальний стан підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2016/2017 років. На сьогодні запаси вугілля на складах становлять1900 тис. тонн. За умови сталого постачання Укрзалізницею вугілля на теплові електростанції ніяких проблем на ТЕС та ТЕЦ не виникне. «Міненерговугілля і особисто міністр Ігор Насалик доклали максимум зусиль для налагодження перевезень вугілля, навіть у напрямках, які належать до сфери відповідальності інших органів, а саме: забезпечення порожніми вагонами, локомотивною тягою,дизельним пальним, – для виконання завдань з накопичення вугілля», – наголосила О. Буславець.
На запит щодо запобігання надзвичайним ситуаціям в ОЕС України Ольга Буславець повідомила, що 20 вересня 2016 року було проведено галузеве протиаварійне тренування, метою якого було відпрацювання взаємодії між оперативно-диспетчерським та експлуатаційним персоналом галузі в режимі запобігання та оперативної ліквідації надзвичайних ситуацій та аварій в ОЕС України. Результати, одержані під час протиаварійного тренування, підтвердили фаховість оперативно-диспетчерського персоналу підприємств електроенергетичної галузі України та готовність забезпечувати надійну роботу енергосистеми. «Загальна оцінка підсумків протиаварійного тренування – «добре». Недоліки, які були встановлені за результатами тренування, незначні та не є системними», – наголосила директор департаменту.
Щодо ціни на газ поінформував представник департаменту нафтогазового комплексу Владислав Рамазанов. Він зазначив, що при Мінекономрозвитку утворено робочу групу щодо обґрунтування ціни на газ, як щокварталу буде переглядати ціну.
За пропозицією Галини Карп, до цієї робочої групи учасники засідання вирішили делегувати представника від Громадської ради при Міненерговугілля.
Учасники зустрічі порушували важливі питання щодо прозорості формування НКРЕКП тарифів та оприлюднення відповідних розрахунків, щодо повноважень Міненерговугілля та підпорядкування підприємств нафтогазового комплексу, собівартості газу власного видобування, перспектив вугільної галузі тощо.
За підсумками зустрічі Галина Карп запропонувала провести низку нарад з представниками громадськості за напрямками роботи ПЕК, на яких обговорити технічні питання щодо підвищення ефективності роботи електроенергетичного, нафтогазового та атомно-промислового комплексу. 
У зустрічі взяли участь керівники структурних підрозділів Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Ольга Буславець,Софія Угрюмова, Владислав Рамазанов та інші.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *