Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Місцеві скарбниці Надвірнянщини збагатилися майже на 134 мільйони гривень

В продовж січня-жовтня2016 року платники податків Надвірнянщини спрямували до місцевих бюджетів 133,6млн. грн, що на 41,8млн.грн більше, ніж за відповідний період минулого року. Із них, більше половини надходжень – а це 85,5млн. грн. сплачено податку на доходи фізичних осіб, що на 23,5 млн.грн. перевищує минулорічні надходження.
ЗемлекористувачіНадвірнянщиниперерахували 16 млн. грн плати за землю, що на 6,5 млн.грн. більше як у січні-жовтні минулого року.

В продовж січня-жовтня2016 року платники податків Надвірнянщини спрямували до місцевих бюджетів 133,6млн. грн, що на 41,8млн.грн більше, ніж за відповідний період минулого року. Із них, більше половини надходжень – а це 85,5млн. грн. сплачено податку на доходи фізичних осіб, що на 23,5 млн.грн. перевищує минулорічні надходження.
ЗемлекористувачіНадвірнянщиниперерахували 16 млн. грн плати за землю, що на 6,5 млн.грн. більше як у січні-жовтні минулого року.
Від суб'єктів малого і середнього бізнесу надійшло 9млн. грн. єдиного податку, шо на 3 млн.грн. більше як у минулому році.
Від реалізації у роздрібній торгівлі підакцизних товарів казна отримала 13,4млн. грн акцизного податку, що на 5,3 млн.грн. більше як у минулому році.
Крім цього, до місцевих бюджетів надійшло 1,2 млн. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що майже вдвічі перевищує минулорічні надходження (0,6 млн.грн.).
Надходження єдиного соціального внеску за січень-жовтеньпоточного року склали майже 131,3млн. гривень.

 

На Надвірнянщинісплатили до бюджетів усіх рівнів більше 418 мільйонигривень
Така сума надійшла від платників Надвірнянського району за січень-жовтень 2016 року. Зокрема, майже 285мільйонів гривень складають надходження до державного бюджету.
Найчисельнішим податком, що спрямовується до державної скарбниці є плата за користування надрами– 223,4 мільйони гривень.
Також до бюджетоформуючих надходжень належить податок на доходи фізичних осіб –бізнес сплатив 28,5 мільйонигривень зі своїх доходів. На підтримку збройних сил України від Надвірнянського районудо бюджету спрямовано 9,4мільйона гривень.
Від платників ПДВнадійшло 15,4 мільйона гривень податку на додану вартість, відшкодовано платникам на розрахункові рахунки 6,1 мільйона гривень.
 
Надходження єдиного соціального внеску склали понад 131млн грн
Як повідомила заступник начальника Надвірнянської ОДПІ Оксана Пліщук, впродовж 10місяців поточного року платники Надвірнянщини перерахували 131,3млн грн єдиного соціального внеску.
Зокрема, за жовтень місяць цього року надійшло майже 13 млн грн..єдиного внеску.
Вонатакож повідомила, що за цей період укладено 52договорипро добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. До бюджету додатково надійшло302,7тис. грн.ЄСВ.
Нагадаємо, що з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 відсотків до визначеної бази нарахування єдиного внеску. ЄСВ із заробітної плати (доходу) працівників не утримується. 
Також з початку року максимальну величину бази нарахування ЄСВ збільшено з 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 травня 2016 року ця величина складає 36 тис. 250 грн.
 
Надвірнянська ОДПІ пропонує «неприбутківцям» поквапитись!
На обліку в Надвірнянській ОДПІ перебувають 450 неприбуткових підприємств, установ та організацій. За 10 місяців поточного року 250 із них привели свої установчі документи у відповідність із нормами ПКУ.
Податківці Надвірнянщини звертаютьувагу на те, що неприбуткові  установи та організації мають не так багато часу, щоб  надати контролюючим органам  документи, які підтверджують  статус їх неприбутковості.
Так, неприбуткові установи та організації, що не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов'язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами ПКУ та у цей самий термін подати копії таких документів до органу ДФС за місцем реєстрації.
Платники податків, які не приведуть свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 ПКУ, після 1 січня 2017 року виключатимуться з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
 
Майже третина надходжень – із заробітної плати
Податок на доходи фізичних осіб є лідером серед надходжень до зведеного бюджету Надвірнянського району. Про це зазначив перший заступник начальника інспекції Богдан Нагорняк.
Адже із 418,5 млн грн загальної суми надходжень за 10місяців цього року, які контролюються інспекцією, 114млн грн – це саме податок на доходи. Його сплата перевершила минулорічну за такий же період на31,3млн грн.
Також надійшло 9,4 млн.грн. військового збору, що на 1,5 млн.грн. перевищує минулорічні надходження.
Десятимісячні надходження єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування цього року склали131,3млн грн.
 
Ліси, надра, і вода Надвірнянщинизабезпечили зведеному бюджету дохід більше половини надходжень
Протягом дев’яти місяців 2016 року платники податків перерахували до державного та місцевих бюджетів Надвірнянськогорайону 232 млн.грн. рентних платежів. Надходження сформували такі платежі як плата за спеціальне використання лісових ресурсів, плата за спеціальне використання води та плата за користування надрами.
Основну частку податків за користування природними багатствами отримує державний бюджет. За січень – жовтеньвін поповнився на 225,6 млн. грн. рентних платежів. Ще  6,4 млн. грн. надійшло до місцевогобюджету.
Найбільше з цих платежів до місцевих скарбниць надійшло від збору за спеціальневикористання лісових ресурсів-5,3 млн.грн. Друге місце займають платежі за користування надрами, якої до місцевих бюджетів впродовж 10місяців 2016-го надійшло майже836тис. грн.. В свою чергу від рентної плати за спеціальне використання води місцеві бюджети отримали майже 279тис. грн..
 
 
Нові можливості Електронного кабінету платника
Державною фіскальною службою України для зручності платників податків розширено функціональні можливості електронного сервісу «Електронний кабінет платника».
Зокрема, створено вкладку  – «Реєстр неприбуткових організацій та установ», що забезпечує оприлюднення та пошук даних про платників податків, яких включено до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Реєстр містить ідентифікаційні та реєстраційні відомості про неприбуткові організації, а саме, код згідно з ЄДРПОУ, найменування  організації, дату присвоєння ознаки неприбутковості тощо.
Інформація з реєстрів ДФС є загальнодоступною. Користувачі мають можливість у режимі онлайн завантажити, зберегти та роздрукувати оприлюднену інформацію.
 
За жовтень роботодавці звітують за оновленою формою звіту з єдиного внеску
Наказом Міністерства фінансів України від 07.09.2016 р. № 813 внесено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхуваннята Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску.
У зв’язку з цим, роботодавці повинні будуть подавати звіт з ЄСВ за жовтень 2016 року з урахуванням внесених змін.
Нагадаємо, Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування необхідно сформувати та подати до органів фіскальної служби протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.
 
Електронні сервіси та послуги, що надаються органами ДФС
На сьогодні дедалі більше зростає популярність електронних сервісів та послуг серед платників. Адже вони допомагають платникам економити свій час, отримувати потрібну інформацію, не відвідуючи органи ДФС.
Найпопулярнішим електронним сервісом є Електронний кабінет платника, за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДФС і платників у режимi реального часу та який на сьогодні забезпечує повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності та інших документів відповідно до вимог чинного законодавства.
Найбільш запитуваними послугами Електронного кабінету платника є  сервіси систем електронного адміністрування податку на додану вартість та реалізації пального (перегляд проведених операцій в системі та отримання інформації про рух коштів на електронному рахунку), листування з органами ДФС в електронному вигляд, стан розрахунків з бюджетом (сплата податків, зборів, платежів для фізичних осіб та перегляд даних щодо розрахунків з бюджетом за останні 2 роки).
У рамках кампаній  декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців фізичним особам через Електронний кабінет платника надано можливість отримати відомості про отримані доходи та утримані податки, а також підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб в електронному вигляді.
Не меншим попитом користується послуга отримання інформації з реєстрів ДФС в режимі он-лайн (дані про взяття на облік платників податків, реєстр страхувальників, реєстр платників єдиного податку, дані реєстру платників ПДВ, дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, інформація про РРО, інформація про книги ОРО, реєстр неприбуткових підприємств та організацій, реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами).
Для інформаційної підтримки та допомоги суб`єктам господарювання функціонує call – центр ДФС тел.0800501007 (безкоштовна телефонна лінія), яким надаються відповіді на питання щодо подання звітності в електронному вигляді, реєстрації  податкових та акцизних накладних та інших електронних сервісів. 
 
Надвірнянська ОДПІ пропонує «неприбутківцям» поквапитись!
На обліку в Надвірнянській ОДПІ перебувають 450 неприбуткових підприємств, установ та організацій. За 10 місяців поточного року 250 із них привели свої установчі документи у відповідність із нормами ПКУ.
Податківці Надвірнянщини звертаютьувагу на те, що неприбуткові  установи та організації мають не так багато часу, щоб  надати контролюючим органам  документи, які підтверджують  статус їх неприбутковості.
Так, неприбуткові установи та організації, що не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов'язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами ПКУ та у цей самий термін подати копії таких документів до органу ДФС за місцем реєстрації.
Платники податків, які не приведуть свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 ПКУ, після 1 січня 2017 року виключатимуться з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
 
Доплати, надбавки, премії підлягають оподаткуванню ПДФО у тому місяці, в якому здійснені нарахування
Доплати, надбавки і премії, які нараховуються платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму, включаються до складу заробітної плати платника податку і підлягають оподаткуванню у тому місяці, в якому здійснені нарахування.
Відповідно до пп.14.1.48 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) заробітна плата для цілей розділу IV ПКУ – основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Згідно із п.2.2 р.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.04 №5 (далі – Інструкція), до фонду додаткової заробітної плати відносяться доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством, премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
До інших заохочувальних та компенсаційних виплат включаються винагороди та премії, які мають одноразовий характер, компенсаційні та інші грошові й матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми (п.2.3 р.2 Інструкції).
Заробітна плата, згідно пп.«є» пп.14.1.54 п.14.1 ст.14 ПКУ, відноситься до доходів з джерелом їх походження з України і є об’єктом оподаткування відповідно до пп.163.1.2 п.163.1 ст.163 ПКУ.
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст.167 ПКУ (пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 ПКУ).
Якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування (пп.1.6.2.п.1.6 р.1 Інструкції).
Довідково: Загальнодоступний інформаційно –  довідковий ресурс ( категорія 103.02).
 
Майже третинанадходжень – із заробітної плати
Податок на доходи фізичних осіб є лідером серед надходжень до зведеного бюджету Надвірнянського району. Про це зазначив перший заступник начальника інспекціїБогдан Нагорняк.
Адже із 418,5 млн грн загальної суми надходжень за 10місяців цього року, які контролюються інспекцією, 114млн грн – це саме податок на доходи. Його сплата перевершила минулорічну за такий же період на31,3млн грн.
Також надійшло податків, які перераховуються при виплаті заробітної плати та інших доходах: військового збору 9,4 млн.грн., що на 1,5 млн.грн. перевищує минулорічні надходження.
Десятимісячні надходження єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування цього року склали131,3млн грн.

 

Ліси, надра, і вода Надвірнянщинизабезпечили зведеному бюджету дохід більше половини надходжень
Протягом дев’яти місяців 2016 року платники податків перерахували до державного та місцевих бюджетів Надвірнянськогорайону 232млн.грн. рентних платежів. Надходження сформували такі платежі як плата за спеціальне використання лісових ресурсів, плата за спеціальне використання води та плата за користування надрами.
Основну частку податків за користування природними багатствами отримує державний бюджет. За січень – жовтеньвін поповнився на 225,6млн. грн. рентних платежів. Ще  6,4млн. грн. надійшло до місцевогобюджету.
Найбільше з цих платежів до місцевих скарбниць надійшло від збору за спеціальневикористання лісових ресурсів-5,3 млн.грн. Друге місце займають платежі за користування надрами, якої до місцевих бюджетів впродовж 10місяців 2016-го надійшло майже836тис. грн.. В свою чергу від рентної плати за спеціальне використання води місцеві бюджети отримали майже279тис. грн..
Варто зазначити, що якісна взаємодія органів ДФС та органів місцевого самоврядування приносить позитивний результат мобілізації рентних платежів до бюджету, зокрема, частина яких залишається в місцевих скарбницях. Це має велике значення для фінансування потреб бюджетної сфери, соціальних програм та відновлення природних ресурсів. Таким чином представники місцевої влади мають можливість не тільки використати надходження, отримані від рентної плати, на соціальний розвиток власних територій, але й планувати подальшу діяльність, враховуючи її стабільні надходження до бюджету.
 
Доходи неприбуткової організації мають використовуватись виключно на реалізацію статутної діяльності
Державна фіскальна служба України  листом від 03.10.2016 № 21415/6/99-99-15-02-02-15  надала роз’яснення щодо використання доходів (прибутків) неприбутковою організацією.
Листом повідомлено, що доходи (прибутки), отримані неприбутковою організацією від будь якої діяльності, мають використовуватись виключно на реалізацію своєї статутної діяльності без розподілу таких доходів або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Також зазначено, що виплати, спрямовані неприбутковою організацією на оплату праці засновникам, працівникам, членам такої організації (у т.ч. оплата лікарняних) інші виплати, що входять до витрат на оплату праці, а також компенсаційні витрати на відрядження, підвищення кваліфікації за профільним напрямком вважаються витратами в межах статутної діяльності.
Зокрема, будь-яка виплата доходу (прибутків) засновнику (учаснику), працівнику або члену неприбуткової організації на підставі цивільно-правового договору вважається використанням доходу такої неприбуткової організації для вигоди такого учасника, тобто не за цільовим призначенням.
У разі здійснення розподілу доходу серед засновників, учасників, працівників, членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб, неприбуткові організації зобов'язані подати у термін, визначений для місячного податкового періоду, звіт про використання доходів неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток. Така неприбуткова організація підлягає виключенню контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій .
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *