Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Надвірнянщині відзначили День дошкілля

 Перші результати забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти в Надвірнянському районі в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України з розширення мережі дошкільних навчальних закладів засвідчили, що система дошкільної освіти району стабільно розвивається  та якісно оновлюється.
 Перші результати забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти в Надвірнянському районі в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України з розширення мережі дошкільних навчальних закладів засвідчили, що система дошкільної освіти району стабільно розвивається  та якісно оновлюється.
 Перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Калічко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Михайло Винник та ЗМІ району побували в дошкільних навчальних закладах  «Сонечко» м. Надвірна, «Малинка» с. Гвізд, «Сонечко» с. Фитьків. В цей день вихованці та педагоги відзначали Всеукраїнський День дошкілля. У всіх закладах діти підготували вірші, пісні і танці та продемонстрували свої таланти перед вдячними глядачами.
Дошкільний навчальний заклад «Сонечко» м. Надвірна
 В тихому затишному куточку Надвірної знаходиться дошкільний навчальний заклад «Сонечко» ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття». Свою діяльність дошкільний заклад розпочав у далекому 1961 році. До 1992 року цей заклад був російськомовним, а з 1992 року – україномовним.

      У 4 вікових групах розвивається, виховується і навчається 94 дошкільнят. У порівнянні із минулим роком кількість дітей збільшилась на 10. Працює 11 педпрацівників, 1 медпрацівник і 13 технічних працівників.
        Особлива увага приділяється спілкуванню дітей з природою, тут є необмежені можливості  для цього: великий фруктовий сад, ділянка лісу, осередки городу і квітників для кожної вікової групи, чудова галявина відпочинку з казковими персонажами, обладнано декоративний ставок. Це хороше місце для психологічного розвантаження і відпочинку дітей.
       Відповідно до віку дітей в кожній віковій групі створено сприятливе розвивальне середовище.
     Щороку поповнюється і зміцнюється  матеріальна база дошкільного закладу.    До святкування Дня Дошкілля в закладі проведено  святковий концерт  за участю дітей та працівників;
–         організована виставка творчих робіт ;
–         фотовиставка « Щасливі миті нашого дитинства»;
–         виставка малюнків дітей  « Дитсадок – наш рідний дім»
Дошкільний навчальний заклад «Малинка» с. Гвізд
 Двоперхова будівля, обсаджена ялинками та смереками, зустрічає дітей сяючою чистотою та домашнім затишком. Щоранку поспішають малюки  у свою «Малинку».  Саме так називається Гвіздський дошкільний навчальний заклад.
Заснований він  ще у 1979 році, а у 2014 році йому виповниться 35 років. Здається і небагато, але і не мало.  За час існування  дошкільний навчальний заклад працює  над тим, щоб діти почували себе  комфортно.  В закладі створено прекрасні умови для організації життєдіяльності дітей: просторі групові  та затишні спальні кімнати,  естетично оформлені ігрові  осередки.
На даний час в ДНЗ функціонує з групи, де виховується 81 дитина.   Освітньо-виховний процес здійснює 8 педагогів, які  працюють над розвитком особистості дитини і творчого виявлення її індивідуальності засобами  художньо-естетичної діяльності.
 Дошкільний навчальний заклад є призером обласного конкурсу на кращий дошкільний заклад  2009в номінації «Сільський ДНЗ»
Фитьківський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)  «Сонечко»
   В дошкільному  навчальному закладі функціонує 2 групи: молодшого  та старшого дошкільного віку
   Станом на 01.09.13р виховується 53 дитини, порівняно із минулим роком це  на 7 дітей більше.

На сьогоднішній день   черга на  влаштування дитини в дитячий садок становить 28 дітей віком від 3х років.
Освітньо – виховний процес планується згідно програм « Впевнений старт» та  «Українське дошкілля»,з жовтня місяця планується відкриття гуртка   англійськоїмови.
Напрямки  роботи дошкільного  навчального закладу:
–         Художньо-естетичний розвиток дошкільників
–          Розвиток громадянської свідомості у дітей
  Навчально – виховний процес здійснює 6 педагогів, троє з них має вищу освіту.
 Дошкільний навчальний заклад є активним учасником різних  обласних та районних методичних заходів, конкурсів.  Зокрема завідувач ДНЗ Ерстенюк Ліля Іванівна  є  призером обласного конкурсу професійної майстерності «Завідувач ДНЗ-2008» (ІІІ місце), учасниця І з’їзду працівників дошкільної освіти, учасниця колегії при МОНУ, а  в обласному конкурсі на кращий ДНЗ – 2006  здобули ІІ місце в номінації «Сільський ДНЗ»
 Колектив дошкільного навчального закладу атестовано у  2006  «з відзнакою»
 До святкування  Дня дошкілля взакладі проведено ряд заходів,а саме:
–         виставка  дитячих робіт  «Моїй  виховательці»
–         заняття в старшій групі «Святкуємо «День дошкілля»
–         «Мій дитячий садок» – заняття- тренінг з дітьми старшої групи
–         святкове привітання працівникам ДНЗ
Дошкільний навчальний заклад «Лісова казка» с. Пасічна
      В закладі розвивається, виховується та навчається 112 дітей дошкільного віку в 4 групах.Працює 15 педагогів, 1медпрацівник та 13 технічних працівників.
          Педагогами дошкільного закладу створені естетичні  ігрові осередки, де діти проводять більшу частину перебування в ДНЗ, а під час організованої діяльності  педагоги ведуть дітей до засвоєння знань, формують готовність до навчання в школі.
   Урочистості з нагоди Дня Дошкілля не оминули і «Лісову казку». Силами дошкільнят та педагогів  закладу підготовлено святкові вітання всім працівникам, організовано виставки посібників, робіт дітей.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *