Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Прикарпатті стартував перший Український шекспірівський фестиваль


Започаткував театральне дійство Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.

На відкриття фестивалю завітали голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук, в. о. міністра культури, інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, Надзвичайний і Повновноважний Посол Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії в Україні Мартін Гарріс, а також театрали з-за кордону та інших областей України.

Упродовж тижня поціновувачі театрального мистецтва мають можливість переглянути 10 постановок шекспірівських творів у виконанні акторів України, Польщі, Молдови та Італії, а також побувати на численних науково-освітніх заходах.

У рамках Шекспірівського фестивалю наш Івано-Франківський національний академічний драмтеатр ім. І.Франка представить неооперу-жах “Hamlet”, Dramma per musica  “ROMEO & JULIET”, актори національного академічного драмтеатру ім. Марії Заньковецької покажуть теоманію “Буря”. Також можна буде переглянути трагедію «Гамлет» від  столичного театру на Печерську, «Сон літньої ночі» – у виконанні «Київського національного академічного Молодого театру». Окрім цього, на фестивалі покажуть драму «Макбет» (Молдовський театр “Teatrul Fără Nume”), Matulka (Театральна академія імені Александра Зельверовича з Польщі), «Гамлет. Подвійна гра» (LA RIBALDA TEATRO, ENGLISH THEATRE COMPANY, Італія ).

Розпочався фестиваль із постановки трагедії “Коріолан” від національного академічного драмтеатру імені Івана Франка.

«Цей масштабний культурний захід, який увійшов до мережі шекспірівських фестивалів Європи, має на меті привернути увагу міжнародної спільноти до щоденної боротьби України за гідність та цінності вільного світу, адже мова мистецтва і театру – надзвичайно потужна», – зазначила керівниця області..

Вона подякувала за плідну роботу генеральному директорові Івано-Франківського національного академічного драмтеатру ім. Івана Франка Ростиславу Держипільському та всьому талановитому колективу, які у такий важкий для України період розвивають культуру, популяризують її, і підкреслила, що, попри війну, мистецтво має розвиватись. Адже це те, що підсилює та зміцнює націю, те, що нас поєднує з цивілізованим світом. І ми вкотре демонструємо, що українці – самобутній і талановитий народ.

На переконання Ростислава Карандєєва, у часи випробувань ми потребуємо духовного збагачення, і проведення фестивалю несе позитивні емоції для глядачів.

Урядовець також подякував всім за підтримку ініціативи театру, який, на його думку, є флагманом театрального руху в Україні.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *