Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Прикарпатті тариф на тепло є одним із найнижчих в Україні

Сьогодні під час щотижневої онлайн-наради, яку провів т.в.о. голови обласної державної адміністрації Віталій Федорів, розглянули питання проходження опалювального періоду 2019/2020 року на території області, проблемні питання та шляхи їх вирішення.
Опалювальний сезон на Прикарпатті проходить стабільно та безперебійно. Вчасно подається теплопостачання до дошкільних навчальних закладів, учбових установ та закладів охорони здоров’я. Підприємства комунальної теплоенергетики забезпечені природним газом на лютий поточного року.

Разом з цим, проблемним залишається питання оплати боргів попередніх періодів підприємствами теплоенергетики. Заборгованість за 2019 рік складає 225 млн. гривень.

За словами начальника управління житлово-комунального господарства департаменту розвитку громад ОДА Ігоря Гуніна, за минулий рік рівень оплати населення за житлово-комунальні послуги в області склав 95,5 %.

Йшлося також про коректування тарифів за природний газ у зв’язку зі зміною його ціни. «Усі підприємства теплопостачання в області перерахували платіжки за природний газ. Знижка становила від 10 до 15 % залежно від підприємства та розміру тарифу. До слова, в області тарифи на централізоване опалення є одними із найнижчих в Україні», – зазначив І.Гунін.

Говорили й про оплату за розподіл природного газу. В області для побутових споживачів вона складає 1,20 грн за куб. м. за використаний газ протягом 2018/2019 року. Разом з тим, новий механізм передбачає, що населення, яке або не споживало газ, або використовувало його в розмірі до 39 куб. м. в рік, буде сплачувати 2.80 грн на місяць або 33 грн 60 в рік, навіть якщо природний газ не використовувався. Якщо у господарстві не планують споживати газ, слід звернутися в облгаз для розірвання договору про розподіл та постачання блакитного палива. Тільки у цьому випадку плата за його доставку не буде нараховуватися.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *