Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На селекторній нараді обговорили питання влаштування дітей, які опинились у складних життєвих обставинах у дитячі будинки сімейного типу, патронатні та прийомні сім’ї

Сьогодні під керівництвом заступника міністра соціальної політики України Олега Коваля, уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, заступника міністра охорони здоров’я Дмитра Луфера, директора департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України Руслана Колбаси відбулася селекторна нарада щодо проведення робіт із влаштування дітей у нові форми сімейного виховання, які опинились у складних життєвих обставинах.
У регіональній студії Івано-Франківську область представляли заступник голови облдержадміністрації Світлана Онищук, представники департаменту соціальної політики, служби у справах дітей ОДА та обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

На нараді йшлося про розвиток нових форм влаштування дітей, зокрема, патронатну сім’ю, до якої повинні мати можливість потрапити діти, які перебувають у складних життєвих обставинах та батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Микола Кулеба зауважував, що в Україні реалізовується другий етап реформи деінституціалізації. У зв’язку із цим реформуються інтернатні заклади та необхідно активізувати проведення робіт із влаштування дітей у нові форми сімейного виховання.

Наголошувалося на тому, що об’єднаним територіальним громадам, місцевим радам необхідно працювати над створенням патронатних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. У цьому контексті обговорювали питання розробки регіональних програм щодо влаштування дітей-сиріт до 3-4 років у дитячі будинки сімейного типу, патронатні, прийомні сім’ї та їх співфінансування із місцевих бюджетів.

Важливим є й запровадження надання медичних послуг у будинках дитини у зв’язку із проведенням другого етапу медичної реформи.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *