Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На службі народу і державі – з часу створення стрілецького батальйону коломийської «десятки» виповнився рік

Перший стрілецький батальйон 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» був сформований у місті Коломия 9 травня 2022 року з числа мобілізованих військовослужбовців. Протягом травня та червня бійці батальйону проходили військову підготовку та бойове злагодження. А з 20 червня 2022 року батальйон розпочав свій бойовий шлях на теренах Донецької області.

Справжнє бойове хрещення батальйону відбулося протягом липня-серпня 2022 року, коли підрозділ було передано на підсилення 72 окремої механізованої бригади. У той час роти та окремі взводи першого стрілецького тримали оборону поблизу населених пунктів Кодема та Зайцеве Донецької області, захищаючи південні підступи до міста Бахмут. У ході важких та кровопролитних боїв бійці здобули неоціненний бойовий досвід, загартувалися та сформували справжнє військове братерство.

Наприкінці серпня батальйон зайняв бойові позиції неподалік населеного пункту Курдюмівка, що південніше Бахмута, де продовжував давати відсіч збройній агресії окупантів.

Цього ж місяця, повернувшись у розпорядження 10 окремої гірсько-штурмової бригади, підрозділи першого стрілецького, разом з іншими батальйонами бригади, брали участь у бойових діях у районі населених пунктів Берестове, Роздолівка та Яковлівка, захищаючи північний напрямок бахмутського фронту.

Протягом понад трьох місяців бійці батальйону утримували позиції поблизу населеного пункту Яковлівка, де відбувалися вкрай запеклі бої з окупантами. У цей важкий період ворог намагався здійснити так званий «великий наступ». Проте, завдяки стійкості наших військ, кожен метр української землі поблизу Яковлівки був всіяний тілами ворогів. Тож у провалі зимового ворожого наступу, стійкості «фортеці Бахмут» є й частка внеску стрілецького батальйону.

З січня 2023 року батальйон зайняв оборонні позиції поблизу населеного пункту Миколаївка на північ від Бахмута, де виконує бойові завдання й сьогодні.

Вже рік бійці першого стрілецького батальйону боронять Батьківщину у найгарячіших точках на Донеччині. Протягом цього часу, на жаль, Захисники втрачали побратимів, чимало солдатів та офіцерів отримали поранення. Але їхній бойовий дух незламний, адже бійці борються за рідну землю.

Звитяги бійців першого стрілецького відзначені різними нагородами. Військовослужбовці батальйону отримали високі державні відзнаки та відзнаки Головнокомандувача: ордени Богдана Хмельницького, «За мужність», «Золотий хрест» та «Срібний хрест», нагороди Генерального Штабу, командування Сухопутних військ.

Дорогі наші Захисники! Дякуємо вам за самовіддану службу та вірність Військовій присязі. За відвагу і мужність, за неоціненний внесок в оборону держави, захист української землі. Бажаємо вам здоров’я, непохитної віри, міцного духу та Перемоги.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *