Надвірнянська ОДПІ інформує:
Надання адміністративних послуг у ЦОПах Надвірнянської ОДПІ
Надання адміністративних послуг у ЦОПах Надвірнянської ОДПІ
За січень-серпень 2016 року за наданням адміністративних послуг та сервісів до ЦОП Надвірнянської ОДПІ надійшло 24947 звернення від платників податків, з яких за адміністративними послугами звернулось– 12093 клієнтів.
Серед адміністративних послуг найбільшу питому вагу мають наступні послуги:
– видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з ДРФО – 57,8 % (6993 шт);
– надання витягу з реєстра платників єдиного податку –4,6%(555 шт);
– реєстрація розрахункових книжок 16,4 % (1984 шт);
– реєстрація книг обліку розрахункових операцій 4,5 % (538 шт);
-видача довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію)- 4,5% (545 шт.);
– реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів та витрат платникам єдиного податку – 5,6% (453 шт);
– інших питань – 8,5% (1025 шт).
Також повідомляємо, для зручності і оперативності отримання інформації на офіційному веб-порталі ДФС України діє сервіс «РЕЄСТР ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ».
Суб’єктам господарювання, які мають господарські відносини з фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку, необхідно на дату виплати доходів таким платникам пересвідчитись в наявності відомостей про них в реєстрі платників єдиного податку.
Надвірнянська ОДПІ: Майже 323 мільйони гривень податків сплатили платники до бюджетів усіх рівнів
Це на 15,9 млн.грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року, та становить 306,7 млн. гривень.
Зокрема, Державний бюджет отримав 215,4 млн. грн., а до місцевого бюджету надійшло 107,2 млн. грн.
Основними джерелами наповнення державної скарбниці є плата за користування надрами-166 млн.грн. та податок на доходи фізичних -22,7 млн.гр, що на 6,6 млн.грн перевищує минулорічні. Податку на додану вартість забезпечено в розмірі 11,4 млн.грн., що на 5,4 млн.грн. перевищує надходження січня-серпня 2015року.
Так, до місцевого бюджету за 8 місяців 2016 року платники сплатили 68 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 19,9 млн. гривень більше минулорічного.
Від фізичних осіб – підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування, бюджет отримав 5,6 млн. гривень. Це на 1,8 млн. гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Юридичні особи – платники єдиного податку 3 групи сплатили 1,9 млн. гривень єдиного податку, що майже на 1 млн.грн.більше минулого року, а платники 4 групи – 40 тис. гривень. В цілому місцевий бюджет Надвірнянщини отримав 7,6 млн гривень єдиного податку, що на 2,7 млн.грн. більше, ніж у минулому році.
Позитивні результати досягнуті завдяки сумлінності платників податків та активній співпраці з місцевими органами виконавчої влади.
Платники Надвірнянщини спрямувала на соціальні потреби більш як 104 млн. грн. єдиного внеску
За підсумками січня-серпня 2016 року роботодавцями району сплачено 104,5 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Зокрема, у серпні надійшло 11,7 млн. грн.
Слід зауважити, що при тому, що ставка внеску з початку року була зменшена майже вдвічі – з 41 до 22 відсотків, надходження його у звітному періоді зменшилися порівняно з минулим роком на 47,9 %. Водночас із цим відбулося підвищення мінімальної заробітної плати, яка, нагадаємо, наразі складає 1450 гривень на місяць, а з 1 грудня становитиме 1600 гривень.
Основною метою такого істотного зниження навантаження на фонд оплати праці є детінізація бізнесу, передусім малого та середнього, легалізація трудових відносин, а відтак і підвищення зарплати найманим працівникам. А це, в свою чергу, має забезпечити надходження до бюджетів та соціальних фондів.
З метою створення комфортних умов для платників в електронному сервісі «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано режим «Введення звітності» в частині надання можливості платникам підготувати, заповнити та надіслати Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма 1-РА (місячна)) та Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма 1-РТ (місячна)).
Заповнення форм звітів здійснюється з використанням кодів продукції та кодів адміністративно-територіальних одиниць відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення».
Звіт за формою 1-РА складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.
Звіт за формою 1-РТ складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.
Нагадуємо, що вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.
Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП), зокрема безкоштовно ЕЦП можна отримати в АЦСК Інформаційно – довідкового департаменту ДФС (http://acskidd.gov.ua/).
"Акцизники" Надвірнянщини стабільно поповнюють місцеві бюджети
За вісім місяців поточного року місцеві бюджети Надвірнянського району поповнилися на 700 тис. грн від плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що на 58 тис.грн. більше минулорічного.
Крім того, з початку поточного року акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів поповнив місцеві скарбниці району на 10,3 млн грн. Це на 4,2 млн грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.
Нагадаємо, що податок з роздрібного продажу підакцизних товарів було запроваджено в рамках децентралізації для зміцнення фінансової бази місцевих громад.
Неустойка, отримана кредитором, оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором
Відповідно до частини першої ст.549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Згідно з пп.14.1.54 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) дохід з джерелом його походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ, згідно з пп.164.2.14 п.164.2 ст.164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені).
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18 відс., визначену ст.167 ПКУ (пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).
Крім того, доходи, визначені ст. 163 ПКУ, є об'єктом оподаткування військовим збором (пп.1.2 п.16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
Пунктом 163.1 ст.163 ПКУ встановлено, що об'єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються інші доходи, крім доходів, визначених ст.165 ПКУ (пп.164.2.20 п.164.2 ст.164 ПКУ).
Ставка військового збору становить 1,5відс. об'єкта оподаткування, визначеного пп.1.2 п.16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (пп. 1.3 п.16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
Згідно з пп.1.4 п.16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст.168 ПКУ, за ставкою, визначеною пп.1.3 п.16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ.
Враховуючи викладене, дохід у вигляді неустойки, нарахований (виплачений) юридичною особою фізичній особі, включається до складу її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.
Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб неустойки, отриманої кредитором, Державна фіскальна служба України роз’яснила у листі від 07.09.2016 р. №19353/6/99-99-13-02-03-15.
Працює електронний сервіс фіскальної служби «Управління ЕЦП»
Такий сервіс надає можливість керівнику підприємства вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо посилених сертифікатів відповідальних осіб та самостійно визначити термін, на який відповідальній особі надається право підпису податкових документів (в межах строку дії сертифікату такої відповідальної особи). Також в повідомленні може бути надана інформація щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифікату) або бухгалтера.
Для формування та подання платниками інформації щодо Електронного цифрового підпису в електронному вигляді до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» розроблено новий електронний формат Повідомлення за кодом J391102.
Повідомлення про реєстрацію електронного цифрового підпису формується та надсилається платником податків для виконання на адресу Інформаційного порталу органів ДФС України у випадках:
– введення нової посади з наданням права ЕЦП податкових документів у електронному вигляді;
– призначення на посаду, що передбачає право ЕЦП податкових документів у електронному вигляді, нового співробітника;
– заміна існуючого сертифікату відкритого ключа.
До Повідомлення додаються сертифікати відповідальних осіб, зазначених у Повідомленні, та таке Повідомлення підписується ЕЦП цих відповідальних осіб.
В Повідомленні при внесенні записів про осіб, якім надано право ЕЦП, можна задавати виключно три типи підпису:
„директор” – для директора та заступника директора;
„бухгалтер” – для бухгалтера та заступника бухгалтера;
„підпис податкових накладних” – для осіб, яким надано право підпису податкових накладних.
При формуванні Повідомлення допускається зазначати у ньому декількох осіб.
Всі реквізити Повідомлення обов’язкові для заповнення. У випадку їх відсутності Повідомлення для виконання не приймається.
Сформоване Повідомлення обов’язково підписується керівником електронним цифровим підписом, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника платника податків.
Державна фіскальна служба України листом від 09.08.2016 р. N 8394/Б/99-99-15-03-02-14 надала роз'яснення щодо можливості зарахування від'ємного значення ПДВ у рахунок сплати грошового зобов'язання та/або зменшення суми податкового боргу з інших платежів.
Відповідно до пункту 200.1 статті 200 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Пунктом 200.4 статті 200 Кодексу передбачено, що при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 Кодексу, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 Кодексу (далі – реєстраційна сума) на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу –
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує реєстраційну суму, обчислену на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету,
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Таким чином, Кодексом чітко визначено, що від'ємне значення ПДВ, розраховане платником за результатами звітного (податкового) періоду, за заявою платника може бути задеклароване, в частині, що не перевищує реєстраційну суму на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, до бюджетного відшкодування:
на поточний рахунок платника податку;
у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.
Таким чином, у разі відсутності у платника податку на дату подання ним податкової звітності з ПДВ податкового боргу з цього податку такий платник має право задекларувати суму від'ємного значення ПДВ, сформовану за результатами такої податкової звітності, до бюджетного відшкодування в рахунок сплати грошових зобов'язань та погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.
Таке бюджетне відшкодування сум ПДВ здійснюється після узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами перевірки.
0 Коментарі