Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Наша спільнота міцнішає, започатковує нові проєкти й можливості,- Олена Зеленська

«Я боявся, що побачу місто наляканих людей. А люди усміхаються й вітаються», – сказав журналістам Стівен Фрай. Актор і письменник уперше відвідав Київ, щоб стати ведучим третього Саміту перших леді та джентльменів, який ми провели тиждень тому.

Це враження іноземного гостя важливе, особливо в контексті цьогорічної теми нашого заходу – «Ментальне здоров’я: крихкість і стійкість майбутнього».

Ми, 27 перших леді та джентльменів з усього світу, експерти, діячі культури, серед яких режисери Шон Пенн, Мішель Азанавічус, Бернар-Анрі Леві, якраз говорили про стійкість людини перед випробуваннями. А в сучасному світі їх вистачає: окрім війн, це природні катаклізми на кшталт страшного землетрусу, який пережило днями Марокко, епідемій, економічних криз.

На Саміті ми довели цей психологічний зв’язок між країнами за допомогою цифр: на наше замовлення британська компанія Alligator Digital дослідила, як почуваються жителі 11 держав. З’ясувалося, наприклад, що 19% людей відчувають вплив війни. Тож одну з панелей Саміту повністю присвятили питанню, як перетворити воєнну травму на зростання. А ще одну – тому, як зробити це для молоді.

Особисто для мене окремий, дуже важливий результат Саміту – започатковане на ньому унікальне медичне партнерство. 25 меморандумів про співпрацю між українськими та зарубіжними медичними закладами уклали міністри охорони здоров’я 14 країн та України. Лікарні Дніпропетровської, Одеської, Миколаївської, Львівської, Тернопільської, Вінницької, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей отримали «побратимів» у Франції, Литві, Латвії, Молдові, Північній Македонії, Польщі, Австрії, Данії, Естонії, Ірландії, Швеції, Іспанії, Канаді, Ізраїлі та Нідерландах. Тепер разом врятують більше життів.

На Саміті ми шукали формулу стійкості – як витримувати випробування й не ламатися морально. І, мені здається, ми наблизилися до неї. У своїй співпраці, спільних цінностях і допомозі тим, кому вона потрібна.

Наша спільнота міцнішає, започатковує нові проєкти й можливості. Щоб утілити їх, ми на зв’язку не тільки в дні Саміту, а цілий рік – аби знову зустрітися на батьківщині Саміту, у країні, де багато знають про стійкість, – в Україні.

https://www.facebook.com/watch/?v=1742863576143592

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *