Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Обговорено механізм відшкодування матеріальних збитків через довготривалі опади

Сьогодні в обласній раді відбулося спільне засідання комісій з питань екології та соціально-економічного розвитку області.
Участь у заході взяли перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, перший заступник голови обласної ради Василь Гладій і заступник голови Сергій Басараб, начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Володимир Стебницький, президент Івано-Франківської торгово-промислової палати, депутат обласної ради Андрій Левкович, керівники профільних структурних підрозділів ОДА, депутати обласної ради та голови сільських рад.

Під час засідання обговорювалося основне питання – ситуація на Прикарпатті, яка сталася внаслідок несприятливих погодних умов.

Учасникам зібрання було продемонстровано відеоролик про те, як відповідні служби допомагали населенню в затоплених районах, а також показали масштаби наслідків негоди.

За словами першого заступника голови ОДА Марії Савки, негода призвела до руйнувань дамб та доріг. Ріка Ворона в Тисмениці розлилася та підтопила 300 господарств. Пізніше були зруйновані мости в Надвірнянському, Снятинському та Калуському районах.

“Складність полягала і в тому, що стихія вирувала вночі. Мені сьогодні хочеться подякувати всім службам, які спрацювали злагоджено. У Ямниці та в Микуличині території затопили невеликі потічки. Ми звернулися до місцевої влади щодо їх розчищення, оскільки бачимо до яких наслідків це призвело”, – сказала Марія Савка.

Вона додала, що стихія у травні визнана надзвичайною ситуацією регіонального рівня, а також зауважила, що наразі в області є кілька населених пунктів, де досі ліквідовують наслідки негоди.

«Маємо складну ситуацію у Підліссі Тисменицького району. Очікуємо, що Державне водне агентство допоможе врегулювати ситуацію щодо зруйнованої дамби. Також маємо наслідки опадів у Косові. Річка Лімниця завдала значних пошкоджень берегоукріпленню», – наголосила Марія Савка.

Окрім того, слід додати, що з Державного резервного фонду кошти можуть бути виділені тільки на ті об’єкти, які постраждали у період 20 та 21 травня.

Зазначимо, що депутати обласної ради цікавилися, чи передбачене фінансове відшкодування для людей, які постраждали внаслідок стихії.

Володимир Стебницький пояснив учасникам зібрання, що говорити про конкретні цифри можна буде тільки після завершення всіх підрахунків збитків, завданих негодою.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *