Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Обрати професію та навчальний заклад — дорослий крок юного школяра

Триває навчальний рік – рік нових знань, досягнень, пригод, подій, цікавої та корисної інформації. А для учнів випускних класів це ще й важливий період вибору професії, навчального закладу і подальшого професійного шляху.
З нагоди відзначення 24 річниці створення Державної служби зайнятості Надвірнянський районний центр зайнятості 17 грудня  організував та провів для 150 школярів району профорієнтаційний захід «Ярмарок кар`єри».

Триває навчальний рік – рік нових знань, досягнень, пригод, подій, цікавої та корисної інформації. А для учнів випускних класів це ще й важливий період вибору професії, навчального закладу і подальшого професійного шляху.
З нагоди відзначення 24 річниці створення Державної служби зайнятості Надвірнянський районний центр зайнятості 17 грудня  організував та провів для 150 школярів району профорієнтаційний захід «Ярмарок кар`єри».
Відкрила захід заступник начальника відділу надання соціальних послуг Надвірнянського центру зайнятості  Зоряна Станіщук, яка зазначила: «Від того, наскільки вірно Ви оберете свій життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві Ви будете займати. Важливо серед різноманітних навчальних закладів знайти ті, які  здатні дати міцні і сучасні знання, навчити тих  професій,які найбільш  потребує наше сьогодення.»  Подалі, надала інформацію про актуальні професії на регіональному ринку праці, ознайомила юнаків та дівчат з метою заходу, представила запрошених учасників ярмарку.
Привітав присутніх директор Надвірнянського центру зайнятості  Володимир Петрішак ,який зазначив: «Незабаром  для Вас, дорогі  школярі, настане момент, коли необхідно прийняти одне з найважливіших рішень – обрати майбутню професію, – таку, щоб була до душі. Яку професію обрати? Куди піти вчитися?»  – на це питання дастьвідповідь  сьогоднішній захід. Тож, бажаю Вам, юнаки та дівчата, зробити свій вибір правильно, а представникам навчальних закладів  бажаю знайти в цій залі своїх майбутніх студентів»
Марія Головата –  фахівець профорієнтаційної роботи  Івано – Франківського державного коледжу технологій та бізнесу розповіла присутнім про даний навчальний заклад використовуючи сучасні мультимедійні засоби, умови вступу та навчання, зазначивши, що в коледжі навчають за 9 спеціальностями, а саме: «Організація туристичного обслуговування», «Фінанси і кредит», «Бухгалтерський облік», «Оціночна діяльність», «Комерційна діяльність» , «Виробництво харчової продукції», «Виробництво харчової продукції», «Організація обслуговування в готелях», «Організація туристичного обслуговування».  
Розказала про свій навчальний заклад і закликала школярів до вступу  Лариса Паньків – відповідальний секретаря приймальної комісії, викладач історії Надвірнянського коледжу НТУ. Лариса Іванівна докладно розповіла про напрямки переваги навчання в коледжі: хорошу матеріально-технічну базу, наявність бюджетних місць, вартість контрактного навчання, умови проживання в гуртожитках. Оксана Риндич – заступник відповідального секретаря приймальної комісії, керівник підрозділу СПВНЗ повідомила присутнім про можливість проходження підготовчих курсів на базі даного навчального закладу, назвала позитивні моменти проходження навчання на цих курсах.  Цікавим для школярів був перегляд фільму про Надвірнянський коледж та отримані  друковані матеріали.
Представники Івано- Франківського вищого художньо-професійного училища № 3 цікаво розповіли про свій навчальний заклад, демонтрували вироби студентів, а саме вишивки, картини, красиві вироби з дерева,зокрема шкатулки.
Цікавою була доповідь  методиста з профорієнтаційної роботи Надвірнянського міжшкільного навчально-курсового комбінату Тетяни Гнатюк про ті професії, за якими ще під час навчальних років учні мають змогу практично познайомитись. Під час виступу Тетяни Василівни  спостерігалася велика зацікавленість школярів, адже доповідач повідомила про можливість навчання за новими та цікавими професіями.
 Про переваги робітничих професій розповів  Василь Остап`юка –  викладач зі спецдисциплін столярних професій Надвірняського ПТУ № 11. Василь Ількович   розповів про історію закладу, досягнення його вихованців.  Він зазначив, що в  ПТУ можна отримати професії, лицювальника-плиточника,столяра, конструктор гіпсокартонних конструкцій. Додав, що випускники училища мають змогу на пільгових умовах продовжувати навчання в технікумах області.
Головні спеціалісти центру зайнятості Наталія Андрійович та Уляна Півторанюкдопомагали учням проходити  профдіагностичнеобстеження. На думку фахівців, таке тестування допоможе майбутнім абітурієнтам правильно обрати спеціальність або професію.
Педагоги та учні висловили щиру подяку службі зайнятості за корисний ,змістовний та цікавий захід, який  змінив  ставлення до робітничих професій, дав можливість усвідомити кожному власне значення в житті та розвитку країни. Представники навчальних закладів в свою чергу подякували за теплу зустріч з учнівською молоддю.
Наприкінці заходу директор  центру зайнятості Володимир Петрішак побажав випускникам вдало обрати майбутню професію або спеціальність та стати справжніми професіоналами своєї справи– гордістю Надвірнянщини та України!

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *