Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Обираючи професію, випускники обирають долю

 
 День відкритих дверей навчального закладу
для тих, хто робить чи не найважливіший вибір

 
 День відкритих дверей навчального закладу
для тих, хто робить чи не найважливіший вибір
                            у своєму житті – вибір професії.
 
До числа найменш конкурентоспроможних категорій населення на сучасному ринку праці належить молодь. Невипадково служба зайнятості постійно вдосконалює підходи щодо вирішення питань її зайнятості на регіональному ринку праці. Служба зайнятості, вже котрий рік поспіль, співпрацює пліч о пліч із навчальними закладами Івано-Франківської області в напрямку формування свідомого відношення учнівської молоді до вибору майбутньої професії.
 Так, у грудні 2013 року Надвірнянський  районний центр зайнятості організував  поїздку дітей Білозоринської школи І-ІІ ступенів до Івано-Франківського коледжу технології та бізнесу. Метою заходу стало ознайомлення майбутніх випускників з діяльністю навчального закладу, переліком професій за якими готують в коледжі, матеріально-технічною базою.
Гостинно і радо зустріла дітей даної школи представник коледжу маркетолог Марія  Головата, яка ознайомила із майстернями виробничого навчання, лабораторіями, навчальними кабінетами, актовим залом, бібліотекою, спортивним заломи, їдальнею, медичним пунктом тощо.
Корисною порадою у виборі професії ще до вступу у коледж є знайомство з практичною стороною професії, адже запрошені мали змогу побачити, як проходять заняття, лекції.
Головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Наталія Андрійович наголосила на необхідності свідомого та зрілого підходу кожного до післяшкільної освіти, адже, обираючи професію, випускники обирають долю.
Під час заходу екскурсійного знайомства з навчальним закладом, фахівець служби зайнятості  зауважила, що основними факторами вибору навчального закладу мають бути власний інтерес до професії та можливість її опанувати.
Доступно та цікаво вела мову з учнями Марія Головата в приміщенні бібліотеки коледжу, згодом в кабінеті готельного обслуговування, лекційних аудиторіях, показувала виставлені у вестибюлі стенди з успіхами студентів у спортивній, наукових сферах, лабораторії хімічно-біологічного аналізу.
"Студенти після закінчення коледжу отримують кваліфікації :  операціоніст з фінансів і кредиту, бухгалтер, технік – технолог, фахівець для галузі туризму, готельної та ресторанної справи, а також робітничі професії кухаря, офіціанта. Можуть працювати у фінансових управліннях, державних податкових інспекціях, контрольно-ревізійні службі, відділах місцевих державних адміністрацій, в регіональних управліннях Національного банку України, в державних та комерційних банках, Пенсійних фондах, страхових фондах, кредитних спілках, розрахункових центрах» – розповідала викладач.
Школярі з інтересом зупинялись біля дошки пошани, на якій були розміщені фотографії кращих студентів, а зараз викладачів, працівників, кваліфікованих фахівців  у сфері бізнесу, фінансування – як гордості даного закладу.
 «Маємо надію, що отримані враження та інформація стануть дітям у пригоді, коли в найближчому майбутньому вони почнуть втілювати свої професійні плани» – при закінченні висловила побажання маркетолог – Марія Головата.
Директор Білозоринської школи Галина Гугляк подякувала за те, що для учнів її школи фахівці Надвірнянського районного центру зайнятості проводять корисні та пізнавальні заходи, котрі сприяють позитивному мисленню, цілеспрямованій позиції у виборі професії, допомагають визначитись у майбутньому.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *