Павло Розенко: Напругу довкола питання надання статусу учасника бойових дій знято
«Коли я прийшов у Міністерство, незважаючи на те, що фактично півроку вже тривали активні бойові дії, статус учасників бойових дій отримали лише близько 8 тисяч хлопців, – сказав він. – Були скандали, незадоволення, масові скарги хлопців з фронту про те, що документи розглядаються по 4-5 місяців. Ми розібралися з встановленням статусу, зробили принципову реформу».
Суть проведеної реформи, за словами Павла Розенка, полягає в тому, що Міністерством було запропоновано «своєрідну диверсифікацію прийняття рішень». Якщо раніше рішення про встановлення статусу робила комісія, яка була створена при Державній службі ветеранів, то сьогодні статус надається при відповідних відомствах. При Міноборони, МВС, при інших силових органах. У кожного своя комісія, і саме тому на сьогодні ми вже маємо 132 тисячі хлопців, які мають статус учасника бойових дій».
«Навколо цього питання вже напруження сьогодні немає, скандали припинилися. Комісії працюють швидко, ефективно», – констатував Міністр соціальної політики.
Наступними кроками влади щодо соціального захисту учасників АТО, за словами Павла Розенка, є «організувати належний процес, щоб люди могли отримати свої необхідні пільги, землю, відповідну соціальну допомогу тощо».
Міністр уточнив, що «основна відповідальність, безумовно, на місцевих органах влади… Тому буквально нещодавно з'явився указ Президента, який доручив місцевим органам влади, в першу чергу обласним державним адміністраціям, створити центри допомоги демобілізованим учасникам АТО в кожній області, де б людина за принципом єдиного вікна могла отримати весь комплекс послуг: від консультацій до конкретної допомоги на будь-яку тему».
0 Коментарі