Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Петро Порошенко обговорив з Жан-Клодом Юнкером ситуацію в Україні та розвиток відносин з ЄС

Президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з Жан-Клодом Юнкером, який з 1 листопада розпочинає виконання обов’язків Голови Європейської Комісії.

Президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з Жан-Клодом Юнкером, який з 1 листопада розпочинає виконання обов’язків Голови Європейської Комісії.

Жан-Клод Юнкер привітав Президента з демократичним проведенням парламентських виборів та висловив сподівання, що невдовзі в Україні буде сформований новий Уряд.

Президент подякував за високу оцінку виборів і відзначив, що українці пройшли складне випробування на демократію, провівши вільні та прозорі вибори у важких умовах, в яких опинилася країна.

Глава держави висловив сподівання на подальшу розбудову відносин України з Європейським Союзом, зокрема ефективну імплементацію Угоди про Асоціацію.

Співрозмовники також обговорили ситуацію на Донбасі. Петро Порошенко поінформував, що недотримання бойовиками двостороннього режиму припинення вогню та намір провести нелегітимні вибори 2 листопада руйнують Мінські домовленості про мирне врегулювання.

Крім цього, Петро Порошенко та Жан-Клод Юнкер торкнулись питання макрофінансової допомоги Євросоюзу для України. Зокрема, Петро Порошенко відзначив, що Україна очікує надходження двох траншів на загальну суму 760 мільйонів євро до кінця року, усвідомлюючи, що для цього необхідно створити дієвий уряд, який забезпечить прозоре використання цих коштів.

Також співрозмовники обговорили хід трьохсторонніх газових консультацій, які сьогодні відбуваються у Брюсселі, і відзначили необхідність запровадження фінансових механізмів для налагодження безперебійних поставок російського газу до України та забезпечення європейської енергетичної безпеки.

Петро Порошенко запросив Жан-Клода Юнкера здійснити свій перший візит на посаді Голови Європейської Комісії до України.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *