Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Під час селекторної наради обговорили введення в дію програми «Доступні ліки»

Для оптимізації спільної роботи Міністерства охорони здоров’я України та розпорядників бюджетних коштів по впровадженню положень постанови Кабінету міністрів України вчора відбулася селекторна нарада за участю керівників структурних підрозділів та профільних спеціалістів, яку провели заступники міністра охорони здоров’я Роман Ілик, Олександр Лінчевський та Павло Ковтонюк.

Присутні обговорили механізми реалізації постанови та першочергові заходи, які необхідно прийняти на місцях. Порушили і кілька складових проекту, зокрема інформаційну та фінансову, а також мова йшла про визначення координаторів та переліку лікарських засобів, які братимуть участь у програмі.

Про важливу відмінність від попереднього проекту, що стосується формату розподілу коштів до території, зазначив Роман Ілик. За його словами кінцевим розпорядником коштів є райони і міста відповідної області, які визначаються відповідними рішеннями облдержадміністрації.

У свою чергу Павло Ковтонюк наголосив, що Програма «Доступні ліки» є першим етапом запровадження в Україні системи реімбурсації, яка діє в усіх країнах і є невід’ємною складовою страхової системи фінансування.

Керівники структурних підрозділів мали можливість задати питання заступникам міністра з приводу даного проекту та розповісти про проблеми, з якими зіштовхнулися під час першочергових кроків впровадження програми. Про готовність Франківщини до запуску програми повідомив директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Мирон Матейко. За його словами, для цього є всі необхідні розпорядження, область тільки чекає відповідної постанови, щоб запускати «Доступні ліки» в дію.

На нараді також зазначалося, що протягом кількох днів МОЗ України опублікує Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби, на підставі якого виробники та імпортери лікарських засобів подадуть заявки до Міністерства охорони здоров’я для формування Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Як уже повідомлялося, з метою удосконалення запровадження механізмів відшкодування вартості лікарських засобів, уникнення перебоїв із постачанням лікарських засобів в аптечній мережі та відпрацювання механізмів участі у програмі відшкодування аптечних закладів, Урядом були затверджені технічні зміни до постанов, які регулюють програму «Доступні ліки», а саме прийнято Постанову Кабінету міністрів України від 17 березня 2017 року №152.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *