Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Питання реформування закладів охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів розглянули на засіданні постійної комісії облради

Днями відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики. Одними із перших розглянули питання стану проведення медичної реформи в закладах охорони здоров’я області вторинного та третинного рівнів та фінансування медичних закладів області у І кварталі 2020 року.
Як розповіла в. о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Кобельська, наразі заклади охорони здоров’я очікують контрактування з НСЗУ, яке має розпочатися найближчим часом і триватиме до 25 лютого. Крім того, посадовець ще раз нагадала умови підписання контракту, а саме: перетворення лікарень у комунальні некомерційні підприємства, комп’ютеризація закладів, отримання ліцензії та, звісно, реєстрація в електронній системі охорони здоров’я.

Загальний стан готовності за зазначеними позиціями становить 75%. За даними департаменту охорони здоров’я ОДА, 95% медичних закладів автономізовано, 66.3 % – комп’ютеризовані та 97% – підключені до електронної системи.

Серед проблемних питань Ірина Кобельська відзначила ризик фінансування закладів, які надають послуги, що не належать до пріоритетних. Серед таких закладів – шкірвендиспансер, протитуберкульозні диспансери, а також психіатричні лікарні та стоматологічні поліклініки. Також наразі невирішеним є питання недостатнього фінансування на придбання інсуліну для хворих з цукровим діабетом.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *