Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Президент ініціює уроки медіаграмотності у шкільній програмі

Найближчим часом в Україні розпочне роботу Центр протидії дезінформації, який у майбутньому має стати міжнародним хабом протидії дезінформації та пропаганді в усьому світі. Про це заявив Президент Володимир Зеленський у своєму виступі на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура, медіа, туризм».
Президент наголосив, що інформаційна війна – це не лише дезінформація чи брехня. Це також кіберзагрози: шкідливі коди, віруси, спам. І подальші завдання держави та суспільства – усвідомити всі загрози інформаційній безпеці та знайти шляхи для протидії їм.

Водночас Володимир Зеленський закликав до більш свідомого та критичного ставлення до інформації, яку отримуємо з різних джерел.

«Щоразу, коли ми беремо телефон, вмикаємо комп’ютер, планшет або телевізор, ми маємо вмикати критичне мислення. Відрізняти правду від брехні. Обходити стороною інформаційні звалища. Читати далі, ніж заголовок. Сумніватися. Це дуже важливо. Перевіряти будь-яку інформацію в декількох джерелах. Шукати першоджерело. Зберігати холодну голову», – наголосив Президент.

Також Володимир Зеленський виступив за запровадження уроків медіаграмотності у шкільній програмі.

«Уроки медіаграмотності повинні з’явитися в українській шкільній програмі. А ще й тих, хто давно закінчив школу, — наших батьків, бабусь та дідусів — ми маємо навчити інформаційній гігієні. Пояснити, що таке пропаганда, що таке фейки. Як кількома словами та реченнями хтось може керувати їхнім розумом. Гадаю про силу слова найкраще сказав Тарас Григорович Шевченко: «Ну що б, здавалося, слова… Слова та голос — більш нічого. А серце б’ється — ожива. Як їх почує!.. Знать, од Бога. І голос той, і ті слова», – наголосив Володимир Зеленський.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *