Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Президент підписав Закон про відмову від позаблокового статусу України

Президент Петро Порошенко підписав Закон про відмову від позаблокового статусу України. «Вважаю, що це була стратегічна та кардинальна помилка в 2010 році, коли Україна набула статус позаблоковості, тим самим зруйнувавши власні Збройні сили», – зазначив Глава держави, поставивши підпис під Законом на прес-конференції у Києві.

Відповідаючи на запитання журналістів про проведення в наступному році референдуму щодо приєднання України до Організації Північноатлантичного договору (НАТО), Президент наголосив, що необхідно реформувати країну для того, щоб вона відповідала критеріям Європейського Союзу та НАТО. «Ці стандарти на 99% співпадають. Коли Україна буде відповідати цим критеріям, а, найбільш вірогідно, це буде зроблено в рамках виконання «Стратегії реформ–2020» протягом найближчих 5-6 років, народ України визначиться щодо членства в НАТО», – зазначив Петро Порошенко.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості» був ініційований Президентом та підтриманий Верховною Радою конституційною більшістю 23 грудня. У документі зазначається, що відмова від позаблокового статусу дозволить повноцінно реалізувати пошук більш дієвих механізмів захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності держави з урахуванням незворотності законодавчо закріпленого зовнішнього курсу, спрямованого на набуття членства в Європейському Союзі.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *