Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Президент разом з Майданом вшанував пам’ять Героїв Небесної Сотні: Ми – сильніші, бо з нами правда і Бог

Революція Гідності стала першою і, головне, – виграшною битвою у війні за нашу незалежність, заявив Президент Петро Порошенко на Майдані Незалежності під час церемонії вшанування пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні.

Революція Гідності стала першою і, головне, – виграшною битвою у війні за нашу незалежність, заявив Президент Петро Порошенко на Майдані Незалежності під час церемонії вшанування пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні.

Виступаючи перед багатотисячною громадою, яка зібралася на Майдані, де рік тому загинули Герої, Глава держави зазначив: "Вони стояли тут пліч-о-пліч, представники різних етносів, віросповідань; вихідці зі Сходу і з Заходу, Півночі і Півдня; які говорили українською, російською та іншими мовами. Їх об'єднала спільна Батьківщина, спільна Вітчизна, їх об'єднала Україна, палка любов до неї і героїчна боротьба за сповнене гідності європейське майбутнє нашої держави".

Президент наголосив, що на Майдані боролися не тільки і не стільки з маріонетковим режимом Януковича, скільки – за європейське майбутнє України. "Коли ворог побачив, що мирний аншлюс України в Митний союз захлинувся, він вирішив танками та градами розчленувати Україну. Та цій авантюрі також не довелося стати реальністю. Новостворена українська армія за всенародної волонтерської підтримки зупинила ворога на далекосхідних рубежах. Народжені не для війни, українці, мирні українці, бо ми є мирний народ, взяли до рук зброю і зупинили добре вишколену армію – одну із найпотужніших у світі і на континенті".

Петро Порошенко відзначив, що саме подвиг Небесної Сотні надихнув сотні тисяч українців на боротьбу з російською агресією. "Нам протистоїть потужний ворог, значно чисельніший, ніж ми, і, нажаль, набагато краще озброєний. Плани напасти на нас він виношував роками. Він готував саме для цього свої збройні сили і формував у нас в середині країни п'яту колону. Але ми все рівно сильніші, бо з нами правда, і ми сильніші, бо з нами Бог. Для нас ця війна за свою землю, за нашу землю – війна справедлива, а для супротивника – ні! І це визнано всім світом, бо весь світ зараз є солідарним з Україною", – сказав Президент.

Глава держави наголосив на необхідності збереження єдності. "Ми це продемонстрували на фронті і зараз аж ніяк не допустимо внутрішнього фронту, над відкриттям якого дуже наполегливо працюють спецслужби сусідньої держави, сіючи страх, паніку, зневіру у наших силах і недовіру українців один до одного. Ми зламаємо цей сценарій і переможемо, як перемагали до сих пір!", – заявив Президент.

"Я впевнений, Україна буде жити у мирі, розвиватися і рухатися в обраному європейському напрямку. І станеться це завдяки нашим з вами янголам-охоронцям: Героям Небесної Сотні і ще багатьом сотням лицарів, які віддали найцінніше, що вони мають, – своє життя за Україну", – сказав Петро Порошенко.

Після цих слів син Героя Небесної Сотні, Героя України Андрія Цепуна Владислав разом із Президентом запустив символічні "Промені Гідності", і над нічним Майданом вгору здійнялися блакитні промені, кожен – з місця, де рік тому загинула людина. Глава держави оголосив загальнонаціональну хвилину мовчання. Після цього над Майданом залунала "Пливе кача", пісня, під яку Майдан проводжав у останню путь своїх Героїв.

Президент разом із Головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом та Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком встановили лампадки біля Народного меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні. Під час церемонії всюди лунало: "Герої не вмирають!"

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *