Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Президент закликав мерів міст до спільної роботи над втіленням у життя децентралізації: Треба йти до людейПрезидент Петро Порошенко взяв участь у Загальних зборах уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів Асоціації міст України. Глава держави присвятив свій виступ децентралізації – тому, що вже зроблено і вже дає перші результати, а також тому, що ще необхідно зробити – та закликав присутніх мерів міст до спільної роботи над втіленням децентралізації у життя.

«Децентралізація – це ключовий елемент нашої підготовки до майбутнього членства в Європейському союзі. Немає децентралізації – немає перспективи членства. Навпаки, ефективне впровадження ідеї децентралізації – відсутність жодних аргументів для будь-яких перешкод європейській перспективі України», – сказав у своєму виступі Президент. Глава держави зазначив, що у процесі децентралізації використовується найкращий європейський досвід, і наші партнери в США та Європі не залишаються байдужими, готові допомагати.

Президент привітав всіх присутніх з перемогою в чесній виборчій боротьбі, до якої б політичної партії вони не належали. «Місцеві вибори минулого року призвели до суттєвого оновлення корпусу міських голів. Я закликаю всіх обраних міських голів до спільної і скоординованої роботи над втіленням децентралізації», – сказав Петро Порошенко.

Звертаючись до присутніх керівників міст, Глава держави наголосив: «Кожен з вас вже отримав реальне збільшення бюджету, реальне збільшення повноважень, реальні можливості. І це не лише надходження до місцевого бюджету. Це – і доступ до програм, які під децентралізацію відкривають наші партнери – Сполучені Штати Америки, Європейський Союз, вартість програм якого у наступному році збільшиться на 35 відсотків, відкриття ліній міжнародних фінансових організацій, що вчора було підтверджено під час моїх зустрічей у Давосі».

Децентралізація не впаде з неба, заявив Президент. «Ваші переконання, наші реформи треба захищати. Не мовчіть, не думайте, що воно само собою зробиться. За свої переконання, за реформи треба боротися. Треба йти до людей, пояснювати, створювати захист децентралізації», – сказав він.

Президент наголосив на тому, що передача повноважень на місця ставить нові виклики перед громадами міст та їх елітами. Вона вимагатиме від громад вміння контролювати та скеровувати обрані ними органи місцевого самоврядування, а від представників цих органів – почати будувати принципово новий рівноправний діалог з громадянським суспільством. «Проблема не лише в тому, щоб обрати голову, підписати проект співпраці, проблема в тому, щоб побудувати вертикаль, навчити тих, хто приходить працювати в органи місцевого самоврядування, відповідати тим вимогам, які зараз ставить життя, –електронному врядуванню, центру надання адміністративних послуг, іноземним мовам, вмінню працювати з іноземними партнерами, прозорості, електронним закупівлям і вмінню ефективно використати кожну бюджету копійку, вмінню пояснити громаді логіку і програму своїх дій. Впевнений, що це ще одне важливе і відповідальне завдання для Асоціації міст», – заявив Глава держави.

Президент закликав присутніх разом з Урядом і народними депутатами вже зараз, ще до того, як будуть проголосовані у другому читанні зміни до Конституції в частині децентралізації, активно долучатися до законодавчого забезпечення децентралізаційних змін. «Ми порахували, що для цього буде потрібно майже 500 нових законів… Амбітне і правильне завдання для Асоціації міст – зібрати думки, сформувати позицію, підготувати законопроекти і разом з парламентарями, разом з Урядом розробити і імплементувати ці зміни до законодавства», – закликав Глава держави.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *