Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Прийняття закону “Про житлово-комунальні послуги” сприятиме впровадженню енергоефективних заходів у житловому фонді

 Найближчим часом у Верховній Раді України очікується розгляд проекту Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк під час робочої наради членів ГС «Асоціація управителів житла» у режимі відео-конференції.

«До цього законопроекту є питання і з нашого боку, і з боку депутатів, і ми разом будемо відшліфовувати цей закон. У ньому мають бути враховані усі побажання та зауваження. Він повинен бути максимально прозорим, зрозумілим як для пересічного громадянина, так і для керівника підприємства. Ми його разом відпрацюємо так, щоб Рада прийняла цей закон, і ми не мусили його змінювати багато років», – зазначив Едуард Кругляк.

Також учасники наради обговорили питання щодо включення у список осіб для компенсації частини коштів на обладнання та матеріали управителів та ЕСКО–компаній шляхом внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2011 р. № 1056.

За словами заступника Міністра, від централізованого теплопостачання в Україні опалюється близько 86 тисяч багатоквартирних будинків, які в основному були побудовані у 60-80-х роках минулого сторіччя.

«Цієї зими ми побачили ситуацію, що навіть при нормальній подачі теплоносія від теплокомуненергоціла низка панельних будинків першої серії, здебільшого побудованих у 60-х роках, не прогріваються і в квартирах температура часом не підіймається вище 16 градусів», – розповів Едуард Кругляк. 

Саме тому питання термомодернізації та термосанації житлових будинків в Україні стоїть дуже гостро, зазначив він.

«Повинен бути комплексний підхід – недостатньо лише замінити вікна та встановити лічильники. Необхідно також робити модернізацію тієї котельні, яка обслуговує будинок. Йдеться як про повне утеплення будинків, так і про заміну теплотрас, старого обладнання, встановлення приладів обліку тощо», – наголосив Едуард Кругляк.

В реалізації цих заходів повинні бути задіяні як держава, так і комунальні підприємства, обслуговуючі компанії і самі мешканці таких будинків.

«У нас сьогодні управителями житлового фонду є  комунальні і приватні ЖЕКи, ОСББ, керуючі компанії. Є відповідні державні програми, відбувається пільгове кредитування на тепломодернізуючі таенергоефективні заходи. Роботи дуже багато і до неї мають долучитися усі – від конкретного мешканця до проектної організації», – додав заступник Міністра.

В обговоренні взяли участь президент ГС «Асоціація управителів житла» Василь Ліман, ГоловаДерженергоефективності Сергій Савчук, директор ТОВ «Інститут муніципального менеджменту» Наталія Олійник, генеральний директор ТОВ «ДомКом Україна» Олена Шамал, директор ТОВ «Житлово-експлуатаційне підприємство «Суворовський» Олег Чайковський та керівники керуючих компаній (управителі) з міст: Київ, Суми, Одеса, Бровари, Житомир, Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Ромни, Харків, Кременчук, Обухів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *