Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Прикарпатських підлітків розпитали про ставлення до шкідливих звичок (ІНФОГРАФІКА)

Утравні-червні 2023 року серед підлітків 14-17 років, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах Івано-Франківської області, було проведено онлайн-анкетування на тему «Ставлення школярів до шкідливих звичок щодо вживання тютюнових і нікотинових виробів та алкогольних напоїв».

Захід ініціювала Державна установа «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», тривав – з 26 травня по 26 червня 2023 року. Участь в ньому взяли 1976 дітей.

Метою дослідження було визначення рівня стійкості школярів підліткового віку Прикарпаття до шкідливих звичок, ставлення їх до проявів та наслідків куріння і вживання алкоголю. Адже толерантно налаштований до цього підліток сьогодні може стати потенційним носієм шкідливих звичок завтра.

Інструментом дослідження став метод онлайн-анкетування як найбільш економічна та оперативна форма опитування. Кожен підліток за бажанням та в зручний для нього час заходив зі свого акаунту на створену googl-форму і за 20-25 хвилин відповідав на запропоновані питання анкети.

Відповіді респондентів були розподілені за віком і статтю, по територіальних громадах за місцем їх проживання та навчання.

Особливу увагу привернули відповіді, які свідчили про толерантне та навіть позитивне відношення підлітків до вживання тютюнових і нікотинових виробів та алкогольних напоїв, що свідчило про низький рівень їх стійкості до шкідливих звичок. Більшість таких відповідей надходила з територій, де в школах було недостатньо відповідної інформації про шкідливість тютюнопаління та вживання алкоголю.

За результатами опитування для більшої візуалізації проведено відповідне картування, де в кольоровому спектрі від червоного до зеленого представлено масштаб проблеми в розподілі по територіальних громадах:

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *