Про підсумки виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку Надвірнянського району за 2012 рік.
Відділами, управліннями, службами районної державної адміністрації, бюджетними установами району, органами місцевого самоврядування в звітному періоді вживались заходи щодо забезпечення реалізації програми соціально-економічного та культурного розвитку Надвірнянського району на 2012 рік затвердженої рішенням сесії районної ради.
Відділами, управліннями, службами районної державної адміністрації, бюджетними установами району, органами місцевого самоврядування в звітному періоді вживались заходи щодо забезпечення реалізації програми соціально-економічного та культурного розвитку Надвірнянського району на 2012 рік затвердженої рішенням сесії районної ради.
За 11 міс. 2012 р. підприємствами району реалізовано промислової продукції на 1142,5 млн.грн., що на 45,5 % менше ніж у відповідному періоді минулого року. Обсяг реалізованої продукції на 1 особу населення складає 10019,3 грн. проти 15637,0 грн. у 2011 році.
За 2012 рік. видобуток нафти по району зріс на 0,3 %, газу зменшився на 0,6 %, виробництво нерудних будівельних матеріалів зросло на 7,9 %, меблів у 2,5 рази. В той же час виробництво плити ДСП необробленої знизилось на 15,3 %, плити ДСП ламінованої – на 8,3 %, вікон та дверей – на 64,0%.
Обсяги переробки нафти у ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття" склали 6,6 % до 2011 року.
Найбільш проблемним питанням у галузі промисловості є відновлення роботи ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» та нарощення ресурсної бази вуглеводнів, збільшення обсягіввидобутку нафти і газу, забезпечення стабільної роботи підприємств нафтогазового комплексу.
Проблемними у деревообробній галузі залишається вирішення питань пошуку ринків збуту на плиту ДСП у ТОВ "ЛК Інтерплит Надвірна" та столярних виробів і меблів у ДП "Промінь-Карпати".
В агропромисловому комплексі всіма категоріями господарств обсяги виробництва молока у порівняні з відповідним періодом минулого року знизились на 0,2 %. Обсяги заготівель молока зросли на 0,3%, а м'яса на 3,8 %.
Пріоритетним напрямком розвитку агропромислового виробництва у 2012 році був розвиток галузі птахівництва. ТОВ "Агрофірма "Добробут Прикарпаття", у порівнянні з 2011 роком, на 21,7 % збільшено реалізацію на забій м'яса птиці індика. З метою збільшення поголів’я птиці і відповідно обсягів виробництва м'яса у 2012 році підприємством проведено реконструкцію тваринницького приміщення для довирощування молодняку птиці індика на 2,7 тис. голів. Даним підприємством завершуються роботи із будівництва комбікормового заводу для забезпечення відгодівельного комплексу власними кормами та розширення забійного цеху, що дасть можливість в майбутньому наростити обсяги виробництва та знизити собівартість продукції.
Одним із пріоритетних напрямків розвитку в агропромисловому секторі економіки району є також відродження галузі м'ясного скотарства. В даний час опрацьовується питання будівництва на території Каміннецької сільської ради тваринницького комплексу із вирощування абердино-ангурської породи м'ясного напрямку. Розпочато виготовлення проектно-кошторисної документації. В 2012 році розпочато роботи інвесторами із обробітку земельних ділянок, зокрема ТОВ "РАЙЗ ПРИКАРПАТТЯ" оброблено вже 165 га, а ТОВ "Оскар"- 217 га. Проводиться робота щодо заключення угод на оренду земельних паїв.
Протягом року вживались заходи щодо нарощення чисельності поголів’я овець. В с.Тисменичани створено фермерське господарство "Агрос Лан", де організовано утримання та випас маточного поголів’я гірсько карпатської породи овець.
Вживаються заходи щодо створення сімейних ферм Три особисті господарства населення, що утримують три і більше маточні корови закупили установки індивідуального доїння корів, яким з державного бюджету частково відшкодовано 10,65 тис.грн.
Через зниження ділової активності інвесторів підприємства будівельного комплексу за 2012 рік знизили, у порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги будівельно-монтажних робіт на 25,2 %.
За 9-ть місяців 2012 року введено в експлуатацію – 16811 м2 житла, що в 3,0 рази більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Також у 2012 році введено в експлуатацію лісову автомобільну дорогу (1,93 км) та водогін в с.Пасічна протяжністю 2,16 км.
Протягом року вирішувались організаційні заходи щодо виготовлення документації на будівництво підвідного газопроводу до сіл Чорний Потік, Білі Ослави та Чорні Ослави. Виготовлено проектно-кошторисну документацію (стадія проект) на будівництво Молодківської ЗОШ І-ІІІ ст.. Проведено тендер та розпочато роботи із будівництва ЗОШ І-ІІІ ст. в с.Чорний Потік.
ДП "Надвірнянське лісове господарство" облаштовано і здано в експлуатацію дві рекреаційні зони в урочищі "Потоки" Назавизівської сільської ради та "Страгора" Лоївської сільської ради.
В 2012 році з обласного бюджету на виконання робіт із будівництва і ремонту об’єктів соціально-культурного призначення профінансовано 1220,5 тис.грн., в тому числі на: капітальний ремонт даху Делятинської ЗОШ І-ІІІ ст. – 631,4 тис.грн; на виготовлення ПКД на будівництво ЗОШ І-ІІІ ст. в с.Чорний Потік – 30,0 тис.грн.; капітальний ремонт корпусу "Червоної школи" в селищі Ланчин – 150,0 тис.грн.; капітальний ремонт плавального басейну Делятинського НВК – 150,0 тис.грн.; капітальний ремонт корпусу №1 Делятинського психо-неврологічного будинку-інтернату – 16,0 тис.грн.
За рахунок коштів ПАТ "УКРНАФТА" на виконання заходів програми соціально економічного розвитку району на 2012 рік передбачено 2,5 млн.грн., які профінансовані в повному обсязі, із них освоєно 1,2 млн.грн.
Завершено роботи щодо встановлення нових котлів із заміною систем теплопостачання у Верхньомайданській ЗОШ І-ІІІ ст., Волосівському НВК та Битківській лікарській амбулаторії. За рахунок коштів інвестора встановлено нову модульну котельню на твердому паливі в Ліснотарновицькому НВК.
Комунальним підприємством "Надвірнаводоканал" у 2012 році впроваджено автоматизовану систему оптимізації роботи водопровідної мережі та водозабору І-го підйому в м.Надвірна.
Підприємством підписано протокол намірів з інвестором щодо будівництва комплексу фотосонячних батарей та вітрогенераторів з метою виробництва електроенергії на території водозабору в с.Пнів.
Даним підприємством проведено заміну водогону по вул. Шептицького, прокладено каналізаційний колектор по вул.Кортляревського-Грушевського, розпочаті роботи із теплоізоляції внутрібудинкових мереж холодного водопостачання та водовідведення житлових будинків, проводяться роботи із заміни пожежних гідрантів, капітального ремонту обладнання трансформаторних підстанцій та насосного обладнання водозабірних та очисних споруд.
За рахунок коштів екологічного фонду обласного бюджету Надвірнянською міською радою частково проведено роботи із будівництва каналізаційного колектора по вул. Комунальна-Мельничука в м.Надвірна, а також за рахунок коштів екологічного фонду обласного бюджету та коштів міської ради придбано бульдозер для полігону ТПВ в м.Надвірна.
На виконання програми модернізації освітлення населених пунктів на 2012 рік передбачено фінансування з районного бюджету – 40,0 тис. грн., з яких освоєно 26,7 тис.грн. Роботи виконувались в селах Молодків, Перерісль, Гаврилівка, Заріччя, Волосів та селищі Ланчин. Фінансування з обласного бюджету в поточному році не проводилось. Крім того за рахунок коштів сільських рад виконано робіт на суму 119,2 тис.грн., в т.ч.: сіл Назавизів (31,6 тис.грн.), Заріччя (32,7 тис.грн.), Перерісль (12,0 тис.грн.), Митьків (40,0 тис.грн.) та селище Ланчин (2,88 тис.грн.).
В поточному році згідно рішення сесії районної ради на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності передбачена субвенція місцевим бюджетам в сумі 2951,0 тис.грн. За 2012 рік виконано робіт із поточного і капітального ремонту доріг на суму 1632,0 тис.грн., профінансовано за виконані роботи 1797,33 тис.грн.
Протягом року проводились роботи щодо пошуку земельних ділянок під полігон твердих побутових відходів.
Сальдо прямих іноземних інвестицій в економіку району станом на 01.10.2012 року складає 12,2 млн.Дол.США і залишилась на рівні початку року.
За 9-ть місяців 2012 року освоєно капітальних інвестицій на суму 99,1 млн.грн. і складає 3,3 % від загальної суми по області та відповідає 7 місцю серед районів області.
Райдержадміністрацією налагоджено роботу з інвесторами щодо залучення інвестицій в агропромисловий сектор економіки. Проведено обстеження земельних ділянок на території Каміннецької сільської ради і розпочато роботу із реалізації інвестиційного проекту з будівництва тваринницького комплексу по вирощуванню великої рогатої худоби м’ясного напрямку.
Проводиться робота щодо створення спільного сільськогосподарського підприємства з іноземними інвестиціями на території Тисменичанської сільської ради, яке буде займатись вирощуванням сільськогосподарських культур.
Найбільш перспективним інвестиційним проектом, який планується реалізувати ТОВ "Глобус" на території району є створення промислових потужностей з виробництва високоякісних не окислених дорожніх бітумів за технологією «ВІСБРЕКІНГ – ТЕРМАКАТ» продуктивністю 25,0 тис. тонн в рік. Вартість проекту 25 млн.дол.США.
До бюджетів всіх рівнів за 2012 рік мобілізовано 402,2 млн.грн., що на 25,9 % менше ніж у 2011 році, в т.ч.: надходження до державного бюджету зменшились на 32,8 %, а до місцевого бюджету зросли на 2,8 %. Зменшення надходжень до державного бюджету відбулося в основному за рахунок зменшення сплати акцизного збору на 82,0 млн.грн. та рентних платежів на 79,2 млн.грн.
Ріст платежів до місцевих бюджетів забезпечено за рахунок мобілізації податку з доходів із фізичних осіб (+470,5 тис.грн.), платежів за користування надрами (+1,9 млн.грн.), єдиного податку(+2,8 млн.грн.), збору за першу реєстрацію транспортних засобів(+1,9 млн.грн.) та земельного податку (+711,9 тис.грн.).
Надходження від основних промислових підприємств району зменшились, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, на 37,6 % (91,3 млн.грн.).
Основною причиною зменшення надходжень є призупинення переробки нафти на ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття", де надходження зменшились на 82,3% (-90,3 млн.грн.), ПАТ "УКРНАФТА"–16,1% (-14,8 млн.грн.), ДП "Промінь-карпати" -48,1% (-195,8 тис.грн.), філія "Нерудник"- 57,2% (-0,35 млн.грн.).
Заборгованість по платежах до зведеного бюджету зменшилась з початку року на 27,5 % (-82,3 млн.грн.).
Надходження страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду у порівнянні з 2011 роком зросли на 11,2 %.(+18,5 млн.грн.). Заборгованість по страхових внесках з початку року зменшилась на 37,2 %(-59,5 тис.грн.). Недоїмка із сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування складає 80,8 тис.грн. і зросла за 2012 рік на 55,6 тис.грн. Протягом року проведено масові перерахунки пенсій, внаслідок чого середній розмір пенсій зріс на 18,2 % і станом на 01.01.2013 р. складає 1406,38 грн. Виплата пенсій проводиться відповідно до встановлених графіків.
Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників станом на 01.10.2012 року склала 2941 тис.грн. і зросла у порівнянні з 2011 роком на 13,3 %.
Повністю ліквідовано заборгованість з виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах, однак серед економічно-неактивних підприємств заборгованість допустило КП "Руднєватеплоенерго" – 62,7 тис.грн., яку планується виплатити до 01.02.2013 року.
Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства за 2012 рік склав 272,3 млн.грн., що у порівняних цінах на 4,4 % більше ніж у 2011 році.
За 11 місяців 2012 року обсяг реалізованих послуг склав 54,7 млн.грн., що на 17,4 % більше ніж у відповідному періоді минулого року.
Станом на 01.01.2013 р. на обліку в районному центрі зайнятості населення перебувало 1494 чол. (ст. на 01.01.2012 р. -1211 чол.), в тому числі безробітних – 1491 чол. (ст. на 01.01.2012 р. – 1187). Рівень зареєстрованого безробіття склав 2,1 % проти 1,8 % станом на 01.01.2012 року. На вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 2244 чоловік, що на 375 чол. (+20,1%) більше ніж у відповідному періоді минулого року. У всіх сферах економічної діяльності району створено 2548 нових робочих місць, що на 340 одиниць (-11,8%) менше ніж за 2011 рік.
Протягом 2012 року до послуг районної служби зайнятості щодо працевлаштування звернулось 3766 громадян, що на 652 особи більше ніж у 2011 році.
За цей час надано дотацій роботодавцям для працевлаштування 318 безробітних, професійне навчання пройшли 585 чоловік, з них працевлаштовано 452 чол.
Проводилась робота щодо організації проведення оплачуваних громадських робіт. Укладено 336 договорів, згідно яких працевлаштовано 903 особи. 26 безробітним надано одноразові допомоги на започаткування підприємницької діяльності на суму 406,2 тис.грн.
Протягом звітного періоду вживалися заходи щодо забезпечення соціальних гарантій громадян, які мають право на пільги. Станом на 01.01.2013 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації перебувало 18670 одержувачів всіх видів соціальних допомог. За звітний період їх призначено на суму 165,25 млн.грн., які профінансовані в повному обсязі. Виплачено житлових субсидій на суму 6,5 млн.грн. За призначенням субсидій на тверде паливо і скраплений газ звернулося 889 сімей.
Покращилась демографічна ситуація в районі. За 11 місяців 2012 р. загальний приріст населення склав 583 чол., проти – 403 чол. у відповідному періоді минулого року.
У 2012 році проведена коректура грошової оцінки земель с.Назавизів та Мирне. Розроблена технічна документація, яка затверджена сесією Назавизівської сільської ради.
Проведено також нормативну грошову оцінку земельних ділянок несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, які знаходяться в користуванні ПрАТ "Київстар" для обслуговування базової станції мобільного зв’язку за межами населених пунктів селища Битків (0,09 га) та с.Перерісль (0,10 га).
У 2012 році продано з аукціону 3 земельні ділянки в м. Надвірна та селі Заріччя. На даний час виготовляється документація для продажу на аукціоні п'яти земельних ділянок в м. Надвірна та селах Заріччя і Цуцилів.
07.09.2012 року прийнято рішення Івано-Франківської обласної ради щодо виправлення технічної помилки у величині площ Зарічанської сільської ради і на даний час вносяться зміни у проект формування території Зарічанської сільської ради та у земельно-облікові дані.
Для подальшого сприяння розвитку підприємницької діяльності рішенням районної ради від 10.03.2011 р. №70-5/2011 затверджено програму підтримки підприємництва в Надвірнянському районі, на виконання якої у районному бюджеті на 2012 рік передбачались кошти в сумі 40,0 тис.грн. За 2012 рік профінансовано 26,9 тис.грн. – фінансова підтримка фонду підтримки підприємництва Надвірнянщини.
Станом на 01.01.2013 р. у районі зареєстровано 3700 суб’єкти малого підприємництва, з них 320 – юридичні особи та 3380 – фізичні особи.
Суб’єктами малого підприємництва до бюджетів усіх рівнів сплачено 26,2 млн. грн., що становить 7,1% від надходжень до зведеного бюджету по району.
У 2012 році відновлено роботу дозвільного центру.
Збережено позитивні тенденції освітянської галузі. В звітному періоді вживались заходи для покращення умов навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, раціонального використання та економії енергоносіїв.
За рахунок коштів районного та обласного бюджетів проведено реконструкцію плавального басейну в Делятинському НВК.
Проведено ремонти систем опалення в Делятинській №3, Надвірнянській №1, №2, №4, Середньомайданській ЗОШ І-ІІІ ст., Делятинській та Верхньомай-данській ЗОШ І-ІІ ст. Замінено котли у Волосівському та Ліснотарновицькому НВК.
Проведено заміну вікон та дверей у Ланчинській ЗОШ І-ІІ ст., Надвірнянській ЗОШ-інтернат, Делятинському і Добротівському НВК Лоївській, Чорноославській, Назавизівській, Парищанській, Фитьківській, Білоославській, Чорноославській, Гаврилівській, Битківській ЗОШ І-ІІІ ст., Стримбівській ЗОШ І-ІІ ст., та Назавизівській ЗОШ І-ст.
Проведено ремонти приміщень у Білоославській, Пнівській, Пасічнянській, Середньомайданській, Делятинській №1, 3, Надвірнянських №1, та №3 ЗОШ І-ІІІ ст., Пасічнянській ЗОШ І ст. №4, Надвірнянському та Делятинському МНВК, адмінприміщенні відділу освіти райдержадміністрації.
Відремонтовано покрівлі в Бистрицькій, Зеленській, Переріслянській, Пнівській, Делятинських №1, №3 ЗОШ І-ІІІ ст., Стримбівській та Каміннецькій, ЗОШ І-ІІ ст, Зеленській ЗОШ І-ст.
Проведено ремонти: харчоблоку в Ланчинській ЗОШ І-ІІІ ст.; спортзалу в Битківській ЗОШ І-ІІІ ст; санвузлів у Гвіздській, Фитьківській, Переріслянській, ЗОШ І-ІІІ ст., Пасічнянській ЗОШ І-ст. №1 Добротівському НВК; систем водопостачання і водовідведення у Делятинському і Цуцилівському НВК, Гвіздській ЗОШ І-ІІІ ст.; фасадів у Волосівському НВК, Делятинській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Камінській ЗОШ І-ІІ ст., системи електропостачання в Чорноославській ЗОШ І-ІІІ ст. та Черниківській ЗОШ І-ІІ ст.
Продовжувались роботи із будівництва шкільної їдальні в Ланчинській ЗОШ І-ІІ ст.
Частково проведено благоустрій територій Ліснотарновицького НВК, Парищенської, Молодківської, Пнівської, Надвірнянської №1 ЗОШ І-ІІІ ст., Ланчинської, Черниківської ЗОШ І-ІІ ст., Пасічнянської ЗОШ І ст. №3.
Проведено тендери на виконання робіт із будівництва спортивних залів в Заріччанській, Переріслянській, Саджавській ЗОШ І-ІІІ ст. Розпочато роботи із будівництва спортивного залу в Заріччанській ЗОШ І-ІІІ ст.
Вживались заходи щодо покращення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів району.
За рахунок коштів Пасічнянської сільської ради відкрито після реконструкції дві додаткові групи на 48 місць. За рахунок коштів місцевого бюджету та громади села відкрито також 2 додаткові групи у ДНЗ в с.Красна. На завершенні роботи щодо відкриття додаткової групи в ДНЗ с.Гаврилівка.
Частково проведено заміну вікон та дверей в ДНЗ с.Саджавка, Парище, Ланчин, Зелена, Бистриця, Гаврилівка, Делятин, "Пролісок", "Вогник", Світлячок" м.Надвірна.
Виконано ремонтні роботи в ДНЗ с. Парище, Гаврилівка, ДНЗ "Вогник" та "Пролісок" у м.Надвірна. Встановлено автономне опалення в ДНЗ "Сніжинка" м.Надвірна.
Відремонтовано харчоблок та покрівлю в ДНЗ "Сніжинка" і систему холодного і гарячого водопостачання в ДНЗ "Квітка Карпат" м.Надвірна.
Оновлено меблі та м’який інвентар в ДНЗ с.Пнів, Зелена, Лоєва, м.Надвірна та технологічне обладнання в ДНЗ м.Надвірна, с.Гаврилівка.
На проведення поточних ремонтів в закладах освіти використано 137,5 тис.грн., для забезпечення харчування учнів І-4 класів – 3466,4 тис.грн.
За рахунок коштів державного бюджету придбано 2 шкільних автобуси.
В закладах охорони здоров'я продовжувались роботи щодо реформування галузі згідно затвердженого плану.
Протягом року перепрофільовано 10 ліжок педіатричного профілю Ланчинської міської лікарні на ліжка паліативного лікування. Розширено мережу денного стаціонару при Переріслянській лікарській амбулаторії сімейної медицини відкривши 2 ліжка при ФАП с.Фитьків.
Проведено ремонт кабінету рентгенологічних досліджень з встановленням нового рентгенологічного апарату на 2 робочих місця. Централізовано з головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації отримано автомобіль ВАЗ 21310-120-40.
Проведено ремонтні роботи та відкрито центр гемодіалізу. Проведено ремонт даху в Делятинській міській лікарні, замінено вікна в дерматологічному та поліклінічному відділенні центральної районної лікарні. Розпочато ремонт операційної травматологічного відділення.
Відремонтовано приміщення Білоославської лікарської амбулаторії. Господарським методом відремонтовано пічне опалення у ФАП с.Чорні Ослави, Білозорино, Черник. Пробурено свердловину під воду в лікарській амбулаторії с.Пасічна, та відремонтовано паливну у Бистрицькій ЛА.
Проводиться робота щодо відкриття центру первинної медико-санітарної допомоги на базі центральної районної поліклініки та Делятинської і Ланчинської міських поліклінік.
За кошти ПАТ "УКРНАФТА" продовжувались роботи щодо ремонту пологового будинку.
Відділом культури і туризму райдержадміністрації проведено ряд культурно-мистецьких заходів, відзначення державних свят, ювілейних та пам'ятних дат.
За цей час завершено облаштування внутрішніх туалетів в Делятинській дитячій музичній школі. Проведено ремонти в приміщеннях Тисменичанської ДМШ, що дало змогу відкрити додатково 5 навчальних класів.
На завершенні роботи із капітального ремонту Краснянського будинку культури.
Виконано ремонт даху в Ланчинській ДМШ і Надвірнянській ДХШ та заміну віконних блоків та ремонт фасаду у Ланчинській бібліотеці для дорослих. Проведено ремонт системи опалення в Надвірнянській ДМШ, районній юнацькій бібліотеці та бібліотеці для дітей.
Проведено ремонт системи газопостачання, встановлено сигналізацію загазованості та влаштовано локальну дахову паливну у центральній районній бібліотеці. Перекрито дах Чорноославського сільського клубу та на завершенні ремонт підлоги.
Проведено поточні ремонти Бистрицького, Зеленського, Пасічнянського, Пнівського, Каміннецького, Максимецького, Гвіздського, Молодківського, Тисме-ничанського, Переріслянського, Делятинського, Лоївського, Чорнопотоківського, Чорноославського, Назавизівського, Зарічанського сільських будинків культури.
За рахунок спецкоштів проведено ремонти внутрішніх приміщень та придбано музичну апаратуру для районного будинку культури.
Придбано 20 крісел для Молодьківського народного дому та меблі для центральної районної бібліотеки та Тисменичанської ДМШ.
В звітному періоді проводилась робота щодо виготовлення буклету-фотоальбому "Мистецька палітра Надвірнянщини". Виготовлено ряд презентаційних матеріалів інвестиційних проектів туристичного спрямування для представлення туристичних можливостей району.
Протягом року на оздоровлення до міжнародного дитячого центру "Артек" та дитячого центру "Молода Гвардія", дитячих таборів "Верховина", "Карпатські зорі", "Прикарпатські зорі", "Скадовськ", "Романтик", "Перлина Карпат" направлено 192 дітей, з них: 37-дитей сиріт, 14-дітей з малозабезпечених сімей, 64-дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 72 дитини з багатодітних сімей та 5-дитини-інваліди.
Всього за 2012 рік забезпечено оздоровленням та відпочинком 7141 дитину віком від 7 до 14 років., що складає 48,9 загальної кількості дітей. Проведено 7 наметових таборів (688 дітей).
На сьогоднішній день на виконанні райдержадміністрації є 37 районних цільових програм, на реалізацію яких в 2012 році передбачено 1276,2 тис.грн. Протягом року з районного бюджету профінансовано 25 програм на загальну суму 1276,2 тис.грн.
Поряд з досягненнями в даний час є ряд проблемних питань, вирішення яких потребує комплексних заходів:
-
Виділення земельної ділянки та будівництво полігону твердих побутових відходів та виробництва по їх переробці.
-
Відновлення роботи ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття";
-
Нарощення ресурсної бази вуглеводнів, збільшення обсягіввидобутку нафти і газу, забезпечення стабільної роботи підприємств нафтогазового комплексу.
-
Пошук інвесторів для задіяння вільних виробничих площ колишніх виробництв районного споживчого товариства в с.Лісна Тарновиця та ПАТ "Харчопродукт" в селищі Делятин, ТОВ "Надвірнянський завод молочних продуктів" в м.Надвірна
-
Завершення будівництво 2-ї черги підвідного газопроводу високого тиску Надвірна-Ланчин;
-
Будівництво підвідного газопроводу до сіл Білі Ослави, Чорні Ослави, Чорний Потік;
-
Проведення капітального ремонту доріг державної та комунальної власності;
-
Берегоукріплення річок Бистриця (с.Фитьків, Зелена, Надвірна), Прут (Саджавка), Розсіч (Битків). Ліквідація наслідків стихії, яка мала місце протягом 2008 та 2010 років.
-
Ліквідація наслідків стихії, яка мала місце протягом 2008 та 2010 років.
-
Розмежування земель державної та комунальної власності в районі.
-
Виготовлення генерального плану забудови селища Битків та в інших населених пунктах району;
-
Завершення робіт по реконструкції пологового будинку.
Запропоновані заходизабезпечать економічне зростання в районі і є головним завданням райдержадміністрації, виконання якого покращить матеріальний та культурний рівень життя мешканців району.
За 2012 рік. видобуток нафти по району зріс на 0,3 %, газу зменшився на 0,6 %, виробництво нерудних будівельних матеріалів зросло на 7,9 %, меблів у 2,5 рази. В той же час виробництво плити ДСП необробленої знизилось на 15,3 %, плити ДСП ламінованої – на 8,3 %, вікон та дверей – на 64,0%.
Обсяги переробки нафти у ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття" склали 6,6 % до 2011 року.
Найбільш проблемним питанням у галузі промисловості є відновлення роботи ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» та нарощення ресурсної бази вуглеводнів, збільшення обсягіввидобутку нафти і газу, забезпечення стабільної роботи підприємств нафтогазового комплексу.
Проблемними у деревообробній галузі залишається вирішення питань пошуку ринків збуту на плиту ДСП у ТОВ "ЛК Інтерплит Надвірна" та столярних виробів і меблів у ДП "Промінь-Карпати".
В агропромисловому комплексі всіма категоріями господарств обсяги виробництва молока у порівняні з відповідним періодом минулого року знизились на 0,2 %. Обсяги заготівель молока зросли на 0,3%, а м'яса на 3,8 %.
Пріоритетним напрямком розвитку агропромислового виробництва у 2012 році був розвиток галузі птахівництва. ТОВ "Агрофірма "Добробут Прикарпаття", у порівнянні з 2011 роком, на 21,7 % збільшено реалізацію на забій м'яса птиці індика. З метою збільшення поголів’я птиці і відповідно обсягів виробництва м'яса у 2012 році підприємством проведено реконструкцію тваринницького приміщення для довирощування молодняку птиці індика на 2,7 тис. голів. Даним підприємством завершуються роботи із будівництва комбікормового заводу для забезпечення відгодівельного комплексу власними кормами та розширення забійного цеху, що дасть можливість в майбутньому наростити обсяги виробництва та знизити собівартість продукції.
Одним із пріоритетних напрямків розвитку в агропромисловому секторі економіки району є також відродження галузі м'ясного скотарства. В даний час опрацьовується питання будівництва на території Каміннецької сільської ради тваринницького комплексу із вирощування абердино-ангурської породи м'ясного напрямку. Розпочато виготовлення проектно-кошторисної документації. В 2012 році розпочато роботи інвесторами із обробітку земельних ділянок, зокрема ТОВ "РАЙЗ ПРИКАРПАТТЯ" оброблено вже 165 га, а ТОВ "Оскар"- 217 га. Проводиться робота щодо заключення угод на оренду земельних паїв.
Протягом року вживались заходи щодо нарощення чисельності поголів’я овець. В с.Тисменичани створено фермерське господарство "Агрос Лан", де організовано утримання та випас маточного поголів’я гірсько карпатської породи овець.
Вживаються заходи щодо створення сімейних ферм Три особисті господарства населення, що утримують три і більше маточні корови закупили установки індивідуального доїння корів, яким з державного бюджету частково відшкодовано 10,65 тис.грн.
Через зниження ділової активності інвесторів підприємства будівельного комплексу за 2012 рік знизили, у порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги будівельно-монтажних робіт на 25,2 %.
За 9-ть місяців 2012 року введено в експлуатацію – 16811 м2 житла, що в 3,0 рази більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Також у 2012 році введено в експлуатацію лісову автомобільну дорогу (1,93 км) та водогін в с.Пасічна протяжністю 2,16 км.
Протягом року вирішувались організаційні заходи щодо виготовлення документації на будівництво підвідного газопроводу до сіл Чорний Потік, Білі Ослави та Чорні Ослави. Виготовлено проектно-кошторисну документацію (стадія проект) на будівництво Молодківської ЗОШ І-ІІІ ст.. Проведено тендер та розпочато роботи із будівництва ЗОШ І-ІІІ ст. в с.Чорний Потік.
ДП "Надвірнянське лісове господарство" облаштовано і здано в експлуатацію дві рекреаційні зони в урочищі "Потоки" Назавизівської сільської ради та "Страгора" Лоївської сільської ради.
В 2012 році з обласного бюджету на виконання робіт із будівництва і ремонту об’єктів соціально-культурного призначення профінансовано 1220,5 тис.грн., в тому числі на: капітальний ремонт даху Делятинської ЗОШ І-ІІІ ст. – 631,4 тис.грн; на виготовлення ПКД на будівництво ЗОШ І-ІІІ ст. в с.Чорний Потік – 30,0 тис.грн.; капітальний ремонт корпусу "Червоної школи" в селищі Ланчин – 150,0 тис.грн.; капітальний ремонт плавального басейну Делятинського НВК – 150,0 тис.грн.; капітальний ремонт корпусу №1 Делятинського психо-неврологічного будинку-інтернату – 16,0 тис.грн.
За рахунок коштів ПАТ "УКРНАФТА" на виконання заходів програми соціально економічного розвитку району на 2012 рік передбачено 2,5 млн.грн., які профінансовані в повному обсязі, із них освоєно 1,2 млн.грн.
Завершено роботи щодо встановлення нових котлів із заміною систем теплопостачання у Верхньомайданській ЗОШ І-ІІІ ст., Волосівському НВК та Битківській лікарській амбулаторії. За рахунок коштів інвестора встановлено нову модульну котельню на твердому паливі в Ліснотарновицькому НВК.
Комунальним підприємством "Надвірнаводоканал" у 2012 році впроваджено автоматизовану систему оптимізації роботи водопровідної мережі та водозабору І-го підйому в м.Надвірна.
Підприємством підписано протокол намірів з інвестором щодо будівництва комплексу фотосонячних батарей та вітрогенераторів з метою виробництва електроенергії на території водозабору в с.Пнів.
Даним підприємством проведено заміну водогону по вул. Шептицького, прокладено каналізаційний колектор по вул.Кортляревського-Грушевського, розпочаті роботи із теплоізоляції внутрібудинкових мереж холодного водопостачання та водовідведення житлових будинків, проводяться роботи із заміни пожежних гідрантів, капітального ремонту обладнання трансформаторних підстанцій та насосного обладнання водозабірних та очисних споруд.
За рахунок коштів екологічного фонду обласного бюджету Надвірнянською міською радою частково проведено роботи із будівництва каналізаційного колектора по вул. Комунальна-Мельничука в м.Надвірна, а також за рахунок коштів екологічного фонду обласного бюджету та коштів міської ради придбано бульдозер для полігону ТПВ в м.Надвірна.
На виконання програми модернізації освітлення населених пунктів на 2012 рік передбачено фінансування з районного бюджету – 40,0 тис. грн., з яких освоєно 26,7 тис.грн. Роботи виконувались в селах Молодків, Перерісль, Гаврилівка, Заріччя, Волосів та селищі Ланчин. Фінансування з обласного бюджету в поточному році не проводилось. Крім того за рахунок коштів сільських рад виконано робіт на суму 119,2 тис.грн., в т.ч.: сіл Назавизів (31,6 тис.грн.), Заріччя (32,7 тис.грн.), Перерісль (12,0 тис.грн.), Митьків (40,0 тис.грн.) та селище Ланчин (2,88 тис.грн.).
В поточному році згідно рішення сесії районної ради на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності передбачена субвенція місцевим бюджетам в сумі 2951,0 тис.грн. За 2012 рік виконано робіт із поточного і капітального ремонту доріг на суму 1632,0 тис.грн., профінансовано за виконані роботи 1797,33 тис.грн.
Протягом року проводились роботи щодо пошуку земельних ділянок під полігон твердих побутових відходів.
Сальдо прямих іноземних інвестицій в економіку району станом на 01.10.2012 року складає 12,2 млн.Дол.США і залишилась на рівні початку року.
За 9-ть місяців 2012 року освоєно капітальних інвестицій на суму 99,1 млн.грн. і складає 3,3 % від загальної суми по області та відповідає 7 місцю серед районів області.
Райдержадміністрацією налагоджено роботу з інвесторами щодо залучення інвестицій в агропромисловий сектор економіки. Проведено обстеження земельних ділянок на території Каміннецької сільської ради і розпочато роботу із реалізації інвестиційного проекту з будівництва тваринницького комплексу по вирощуванню великої рогатої худоби м’ясного напрямку.
Проводиться робота щодо створення спільного сільськогосподарського підприємства з іноземними інвестиціями на території Тисменичанської сільської ради, яке буде займатись вирощуванням сільськогосподарських культур.
Найбільш перспективним інвестиційним проектом, який планується реалізувати ТОВ "Глобус" на території району є створення промислових потужностей з виробництва високоякісних не окислених дорожніх бітумів за технологією «ВІСБРЕКІНГ – ТЕРМАКАТ» продуктивністю 25,0 тис. тонн в рік. Вартість проекту 25 млн.дол.США.
До бюджетів всіх рівнів за 2012 рік мобілізовано 402,2 млн.грн., що на 25,9 % менше ніж у 2011 році, в т.ч.: надходження до державного бюджету зменшились на 32,8 %, а до місцевого бюджету зросли на 2,8 %. Зменшення надходжень до державного бюджету відбулося в основному за рахунок зменшення сплати акцизного збору на 82,0 млн.грн. та рентних платежів на 79,2 млн.грн.
Ріст платежів до місцевих бюджетів забезпечено за рахунок мобілізації податку з доходів із фізичних осіб (+470,5 тис.грн.), платежів за користування надрами (+1,9 млн.грн.), єдиного податку(+2,8 млн.грн.), збору за першу реєстрацію транспортних засобів(+1,9 млн.грн.) та земельного податку (+711,9 тис.грн.).
Надходження від основних промислових підприємств району зменшились, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, на 37,6 % (91,3 млн.грн.).
Основною причиною зменшення надходжень є призупинення переробки нафти на ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття", де надходження зменшились на 82,3% (-90,3 млн.грн.), ПАТ "УКРНАФТА"–16,1% (-14,8 млн.грн.), ДП "Промінь-карпати" -48,1% (-195,8 тис.грн.), філія "Нерудник"- 57,2% (-0,35 млн.грн.).
Заборгованість по платежах до зведеного бюджету зменшилась з початку року на 27,5 % (-82,3 млн.грн.).
Надходження страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду у порівнянні з 2011 роком зросли на 11,2 %.(+18,5 млн.грн.). Заборгованість по страхових внесках з початку року зменшилась на 37,2 %(-59,5 тис.грн.). Недоїмка із сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування складає 80,8 тис.грн. і зросла за 2012 рік на 55,6 тис.грн. Протягом року проведено масові перерахунки пенсій, внаслідок чого середній розмір пенсій зріс на 18,2 % і станом на 01.01.2013 р. складає 1406,38 грн. Виплата пенсій проводиться відповідно до встановлених графіків.
Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників станом на 01.10.2012 року склала 2941 тис.грн. і зросла у порівнянні з 2011 роком на 13,3 %.
Повністю ліквідовано заборгованість з виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах, однак серед економічно-неактивних підприємств заборгованість допустило КП "Руднєватеплоенерго" – 62,7 тис.грн., яку планується виплатити до 01.02.2013 року.
Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства за 2012 рік склав 272,3 млн.грн., що у порівняних цінах на 4,4 % більше ніж у 2011 році.
За 11 місяців 2012 року обсяг реалізованих послуг склав 54,7 млн.грн., що на 17,4 % більше ніж у відповідному періоді минулого року.
Станом на 01.01.2013 р. на обліку в районному центрі зайнятості населення перебувало 1494 чол. (ст. на 01.01.2012 р. -1211 чол.), в тому числі безробітних – 1491 чол. (ст. на 01.01.2012 р. – 1187). Рівень зареєстрованого безробіття склав 2,1 % проти 1,8 % станом на 01.01.2012 року. На вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 2244 чоловік, що на 375 чол. (+20,1%) більше ніж у відповідному періоді минулого року. У всіх сферах економічної діяльності району створено 2548 нових робочих місць, що на 340 одиниць (-11,8%) менше ніж за 2011 рік.
Протягом 2012 року до послуг районної служби зайнятості щодо працевлаштування звернулось 3766 громадян, що на 652 особи більше ніж у 2011 році.
За цей час надано дотацій роботодавцям для працевлаштування 318 безробітних, професійне навчання пройшли 585 чоловік, з них працевлаштовано 452 чол.
Проводилась робота щодо організації проведення оплачуваних громадських робіт. Укладено 336 договорів, згідно яких працевлаштовано 903 особи. 26 безробітним надано одноразові допомоги на започаткування підприємницької діяльності на суму 406,2 тис.грн.
Протягом звітного періоду вживалися заходи щодо забезпечення соціальних гарантій громадян, які мають право на пільги. Станом на 01.01.2013 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації перебувало 18670 одержувачів всіх видів соціальних допомог. За звітний період їх призначено на суму 165,25 млн.грн., які профінансовані в повному обсязі. Виплачено житлових субсидій на суму 6,5 млн.грн. За призначенням субсидій на тверде паливо і скраплений газ звернулося 889 сімей.
Покращилась демографічна ситуація в районі. За 11 місяців 2012 р. загальний приріст населення склав 583 чол., проти – 403 чол. у відповідному періоді минулого року.
У 2012 році проведена коректура грошової оцінки земель с.Назавизів та Мирне. Розроблена технічна документація, яка затверджена сесією Назавизівської сільської ради.
Проведено також нормативну грошову оцінку земельних ділянок несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, які знаходяться в користуванні ПрАТ "Київстар" для обслуговування базової станції мобільного зв’язку за межами населених пунктів селища Битків (0,09 га) та с.Перерісль (0,10 га).
У 2012 році продано з аукціону 3 земельні ділянки в м. Надвірна та селі Заріччя. На даний час виготовляється документація для продажу на аукціоні п'яти земельних ділянок в м. Надвірна та селах Заріччя і Цуцилів.
07.09.2012 року прийнято рішення Івано-Франківської обласної ради щодо виправлення технічної помилки у величині площ Зарічанської сільської ради і на даний час вносяться зміни у проект формування території Зарічанської сільської ради та у земельно-облікові дані.
Для подальшого сприяння розвитку підприємницької діяльності рішенням районної ради від 10.03.2011 р. №70-5/2011 затверджено програму підтримки підприємництва в Надвірнянському районі, на виконання якої у районному бюджеті на 2012 рік передбачались кошти в сумі 40,0 тис.грн. За 2012 рік профінансовано 26,9 тис.грн. – фінансова підтримка фонду підтримки підприємництва Надвірнянщини.
Станом на 01.01.2013 р. у районі зареєстровано 3700 суб’єкти малого підприємництва, з них 320 – юридичні особи та 3380 – фізичні особи.
Суб’єктами малого підприємництва до бюджетів усіх рівнів сплачено 26,2 млн. грн., що становить 7,1% від надходжень до зведеного бюджету по району.
У 2012 році відновлено роботу дозвільного центру.
Збережено позитивні тенденції освітянської галузі. В звітному періоді вживались заходи для покращення умов навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, раціонального використання та економії енергоносіїв.
За рахунок коштів районного та обласного бюджетів проведено реконструкцію плавального басейну в Делятинському НВК.
Проведено ремонти систем опалення в Делятинській №3, Надвірнянській №1, №2, №4, Середньомайданській ЗОШ І-ІІІ ст., Делятинській та Верхньомай-данській ЗОШ І-ІІ ст. Замінено котли у Волосівському та Ліснотарновицькому НВК.
Проведено заміну вікон та дверей у Ланчинській ЗОШ І-ІІ ст., Надвірнянській ЗОШ-інтернат, Делятинському і Добротівському НВК Лоївській, Чорноославській, Назавизівській, Парищанській, Фитьківській, Білоославській, Чорноославській, Гаврилівській, Битківській ЗОШ І-ІІІ ст., Стримбівській ЗОШ І-ІІ ст., та Назавизівській ЗОШ І-ст.
Проведено ремонти приміщень у Білоославській, Пнівській, Пасічнянській, Середньомайданській, Делятинській №1, 3, Надвірнянських №1, та №3 ЗОШ І-ІІІ ст., Пасічнянській ЗОШ І ст. №4, Надвірнянському та Делятинському МНВК, адмінприміщенні відділу освіти райдержадміністрації.
Відремонтовано покрівлі в Бистрицькій, Зеленській, Переріслянській, Пнівській, Делятинських №1, №3 ЗОШ І-ІІІ ст., Стримбівській та Каміннецькій, ЗОШ І-ІІ ст, Зеленській ЗОШ І-ст.
Проведено ремонти: харчоблоку в Ланчинській ЗОШ І-ІІІ ст.; спортзалу в Битківській ЗОШ І-ІІІ ст; санвузлів у Гвіздській, Фитьківській, Переріслянській, ЗОШ І-ІІІ ст., Пасічнянській ЗОШ І-ст. №1 Добротівському НВК; систем водопостачання і водовідведення у Делятинському і Цуцилівському НВК, Гвіздській ЗОШ І-ІІІ ст.; фасадів у Волосівському НВК, Делятинській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Камінській ЗОШ І-ІІ ст., системи електропостачання в Чорноославській ЗОШ І-ІІІ ст. та Черниківській ЗОШ І-ІІ ст.
Продовжувались роботи із будівництва шкільної їдальні в Ланчинській ЗОШ І-ІІ ст.
Частково проведено благоустрій територій Ліснотарновицького НВК, Парищенської, Молодківської, Пнівської, Надвірнянської №1 ЗОШ І-ІІІ ст., Ланчинської, Черниківської ЗОШ І-ІІ ст., Пасічнянської ЗОШ І ст. №3.
Проведено тендери на виконання робіт із будівництва спортивних залів в Заріччанській, Переріслянській, Саджавській ЗОШ І-ІІІ ст. Розпочато роботи із будівництва спортивного залу в Заріччанській ЗОШ І-ІІІ ст.
Вживались заходи щодо покращення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів району.
За рахунок коштів Пасічнянської сільської ради відкрито після реконструкції дві додаткові групи на 48 місць. За рахунок коштів місцевого бюджету та громади села відкрито також 2 додаткові групи у ДНЗ в с.Красна. На завершенні роботи щодо відкриття додаткової групи в ДНЗ с.Гаврилівка.
Частково проведено заміну вікон та дверей в ДНЗ с.Саджавка, Парище, Ланчин, Зелена, Бистриця, Гаврилівка, Делятин, "Пролісок", "Вогник", Світлячок" м.Надвірна.
Виконано ремонтні роботи в ДНЗ с. Парище, Гаврилівка, ДНЗ "Вогник" та "Пролісок" у м.Надвірна. Встановлено автономне опалення в ДНЗ "Сніжинка" м.Надвірна.
Відремонтовано харчоблок та покрівлю в ДНЗ "Сніжинка" і систему холодного і гарячого водопостачання в ДНЗ "Квітка Карпат" м.Надвірна.
Оновлено меблі та м’який інвентар в ДНЗ с.Пнів, Зелена, Лоєва, м.Надвірна та технологічне обладнання в ДНЗ м.Надвірна, с.Гаврилівка.
На проведення поточних ремонтів в закладах освіти використано 137,5 тис.грн., для забезпечення харчування учнів І-4 класів – 3466,4 тис.грн.
За рахунок коштів державного бюджету придбано 2 шкільних автобуси.
В закладах охорони здоров'я продовжувались роботи щодо реформування галузі згідно затвердженого плану.
Протягом року перепрофільовано 10 ліжок педіатричного профілю Ланчинської міської лікарні на ліжка паліативного лікування. Розширено мережу денного стаціонару при Переріслянській лікарській амбулаторії сімейної медицини відкривши 2 ліжка при ФАП с.Фитьків.
Проведено ремонт кабінету рентгенологічних досліджень з встановленням нового рентгенологічного апарату на 2 робочих місця. Централізовано з головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації отримано автомобіль ВАЗ 21310-120-40.
Проведено ремонтні роботи та відкрито центр гемодіалізу. Проведено ремонт даху в Делятинській міській лікарні, замінено вікна в дерматологічному та поліклінічному відділенні центральної районної лікарні. Розпочато ремонт операційної травматологічного відділення.
Відремонтовано приміщення Білоославської лікарської амбулаторії. Господарським методом відремонтовано пічне опалення у ФАП с.Чорні Ослави, Білозорино, Черник. Пробурено свердловину під воду в лікарській амбулаторії с.Пасічна, та відремонтовано паливну у Бистрицькій ЛА.
Проводиться робота щодо відкриття центру первинної медико-санітарної допомоги на базі центральної районної поліклініки та Делятинської і Ланчинської міських поліклінік.
За кошти ПАТ "УКРНАФТА" продовжувались роботи щодо ремонту пологового будинку.
Відділом культури і туризму райдержадміністрації проведено ряд культурно-мистецьких заходів, відзначення державних свят, ювілейних та пам'ятних дат.
За цей час завершено облаштування внутрішніх туалетів в Делятинській дитячій музичній школі. Проведено ремонти в приміщеннях Тисменичанської ДМШ, що дало змогу відкрити додатково 5 навчальних класів.
На завершенні роботи із капітального ремонту Краснянського будинку культури.
Виконано ремонт даху в Ланчинській ДМШ і Надвірнянській ДХШ та заміну віконних блоків та ремонт фасаду у Ланчинській бібліотеці для дорослих. Проведено ремонт системи опалення в Надвірнянській ДМШ, районній юнацькій бібліотеці та бібліотеці для дітей.
Проведено ремонт системи газопостачання, встановлено сигналізацію загазованості та влаштовано локальну дахову паливну у центральній районній бібліотеці. Перекрито дах Чорноославського сільського клубу та на завершенні ремонт підлоги.
Проведено поточні ремонти Бистрицького, Зеленського, Пасічнянського, Пнівського, Каміннецького, Максимецького, Гвіздського, Молодківського, Тисме-ничанського, Переріслянського, Делятинського, Лоївського, Чорнопотоківського, Чорноославського, Назавизівського, Зарічанського сільських будинків культури.
За рахунок спецкоштів проведено ремонти внутрішніх приміщень та придбано музичну апаратуру для районного будинку культури.
Придбано 20 крісел для Молодьківського народного дому та меблі для центральної районної бібліотеки та Тисменичанської ДМШ.
В звітному періоді проводилась робота щодо виготовлення буклету-фотоальбому "Мистецька палітра Надвірнянщини". Виготовлено ряд презентаційних матеріалів інвестиційних проектів туристичного спрямування для представлення туристичних можливостей району.
Протягом року на оздоровлення до міжнародного дитячого центру "Артек" та дитячого центру "Молода Гвардія", дитячих таборів "Верховина", "Карпатські зорі", "Прикарпатські зорі", "Скадовськ", "Романтик", "Перлина Карпат" направлено 192 дітей, з них: 37-дитей сиріт, 14-дітей з малозабезпечених сімей, 64-дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 72 дитини з багатодітних сімей та 5-дитини-інваліди.
Всього за 2012 рік забезпечено оздоровленням та відпочинком 7141 дитину віком від 7 до 14 років., що складає 48,9 загальної кількості дітей. Проведено 7 наметових таборів (688 дітей).
На сьогоднішній день на виконанні райдержадміністрації є 37 районних цільових програм, на реалізацію яких в 2012 році передбачено 1276,2 тис.грн. Протягом року з районного бюджету профінансовано 25 програм на загальну суму 1276,2 тис.грн.
Поряд з досягненнями в даний час є ряд проблемних питань, вирішення яких потребує комплексних заходів:
Виділення земельної ділянки та будівництво полігону твердих побутових відходів та виробництва по їх переробці.
Відновлення роботи ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття";
Нарощення ресурсної бази вуглеводнів, збільшення обсягіввидобутку нафти і газу, забезпечення стабільної роботи підприємств нафтогазового комплексу.
Пошук інвесторів для задіяння вільних виробничих площ колишніх виробництв районного споживчого товариства в с.Лісна Тарновиця та ПАТ "Харчопродукт" в селищі Делятин, ТОВ "Надвірнянський завод молочних продуктів" в м.Надвірна
Завершення будівництво 2-ї черги підвідного газопроводу високого тиску Надвірна-Ланчин;
Будівництво підвідного газопроводу до сіл Білі Ослави, Чорні Ослави, Чорний Потік;
Проведення капітального ремонту доріг державної та комунальної власності;
Берегоукріплення річок Бистриця (с.Фитьків, Зелена, Надвірна), Прут (Саджавка), Розсіч (Битків). Ліквідація наслідків стихії, яка мала місце протягом 2008 та 2010 років.
Ліквідація наслідків стихії, яка мала місце протягом 2008 та 2010 років.
Розмежування земель державної та комунальної власності в районі.
Виготовлення генерального плану забудови селища Битків та в інших населених пунктах району;
Завершення робіт по реконструкції пологового будинку.
Запропоновані заходизабезпечать економічне зростання в районі і є головним завданням райдержадміністрації, виконання якого покращить матеріальний та культурний рівень життя мешканців району.
0 Коментарі