Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Про військову службу за контрактом у внутрішніх військах МВС України

Чому 3 – 5 років військової служби за контрактом краще 9 – 12 місяців строкової військової служби?

Чому 3 – 5 років військової служби за контрактом краще 9 – 12 місяців строкової військової служби?

          Перед багатьма юнаками, які досягли призовного віку (18 років) і здобули вищу, професійно-технічну або повну середню освіту, постає питання вибору подальшого життєвого шляху. Для тисяч свідомих представників молоді наступним етапом їхньої біографії стає строкова військова служба – адже її проходження є обов’язковою умовою при працевлаштуванні за деякими професіями. Внутрішні війська МВС України пропонують розумну альтернативу 9 – 12 місяцям строкової військової служби: 

 • ви маєте право, не очікуючи призову, укласти контракт про проходження військової служби строком 3 – 5 років (залежно від категорії посад, на яких ви плануєте проходити службу).

Такий вибір має чимало переваг, зокрема:

 • Ви матимете можливість моделювати свою військову кар’єру, обираючи на свій смак спеціальність, військову частину і навіть підрозділ, в яких проходитимете службу. 
  Ви отримуватимете не «символічний» посадовий оклад строковика, а грошове утримання контрактника (мінімум– 1850 грн. на місяць), яке постійно зростатиме.
 • Ви не розміщуватиметеся в казармі (у разі наявності у вас житла за місцем проходження служби).
 • У вас буде гарантований 5-денний робочий тиждень, а також щорічна основна відпустка та додаткові відпустки.
 • Ви матимете перспективи продовжити службу за новим контрактом, отримуючи підвищення у посаді та у військовому званні.
 • Ви отримаєте професійну підготовку за обраною вами спеціальністю і серйозну практику – за спеціальністю, яку ви вже маєте (наприклад – водія). Цей досвід стане вам у пригоді у подальшому житті.
 • Час військової служби буде зараховано до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
 • Ви матимете можливість продовжити навчання за заочною формою (після продовження військової служби за новим контрактом) або стати курсантом вищих військових навчальних закладів, які готують офіцерів внутрішніх військ.
 • Ви станете членом 33-тисячного колективу внутрішніх військ, служити в якому є честю, знайдете тут і вчителів, і справжніх бойових друзів, разом з якими захищатимете від злочинних посягань Українську державу і Український народ. Бойова праця з охорони правопорядку – цікава та відповідальна, Ви завжди згадуватимете роки служби у ВВ з гордістю!
 • Документи про проходження військової служби в лавах ВВ є чудовою рекомендацією для подальшої кар’єри!

 Прийом на військову службу за контрактом

        Порядок проходження громадянами України військової служби, їх права та обов’язки визначаються законами України, положеннями про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами. Відповідно до ст. 20 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (у редакції від 26 жовтня 2012 року) на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу до внутрішніх військ МВС України приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби:

 • військовослужбовці, які прослужили на строковій військовій службі не менше трьох місяців;
 • громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну або повну загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби;
 • військовозобов’язані, а також жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою віком від 18 років до 40 років.

Вимоги до кандидатів для проходження військової служби за контрактом:

 • придатність за станом здоров’я до військової служби у внутрішніх військах, що встановлюється в ході медичного огляду та професійно-психологічного відбору, які проводяться у відомчих медичних закладах МВС України.
 • вища, професійно-технічна або повна загальна середня освіта (для громадян призовного віку, які не проходили строкової військової служби);
 • наявність кваліфікації, що споріднена або відповідає військово-обліковій спеціальності за посадою, на яку планується призначення для проходження військової служби за контрактом;
 • наявність отриманої під час проходження строкової військової служби військово-облікової спеціальності, що відповідає профілю службової діяльності за посадою, на яку планується призначення для проходження військової служби за контрактом для військовозобов’язаних).

Перевагу при відборі мають кандидати з числа:

 • військовослужбовців строкової військової служби внутрішніх військ, які здобули військово-облікову спеціальність, що відповідає профілю службової діяльності за посадою, на якій вони бажають проходити військову службу за контрактом;
 • військовозобов’язані, які проходили строкову військову службу або військову службу за контрактом у внутрішніх військах;
 • жінки, які закінчили вищі навчальні заклади та отримали кваліфікацію, що відповідає військово-обліковій спеціальності за посадою, на якій вони бажають проходити військову службу за контрактом;
 • громадяни призовного віку, які мають повну загальну середню, вищу або професійно-технічну освіту.

Не підлягають прийому на військову службу за контрактом громадяни України, які:

 • за станом здоров’я не придатні до служби у внутрішніх військах;
 • притягувались до кримінальної відповідальності, були засуджені судом до позбавлення або обмеження волі, тримання у дисциплінарному батальйоні, виправних робіт, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;
 • щодо яких проводиться досудове слідство або справа яких розглядається судом;
 • мають близьких родичів (батька, матір, дружину, рідних братів і сестер), які притягувались до кримінальної відповідальності (для кандидатів для проходження служби у частинах з охорони АЕС, частинах та підрозділах з конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних);
 • перебувають на обліку в органах внутрішніх справ (у зв’язку зі скоєнням правопорушень), у наркологічних або психоневрологічних диспансерах;
 • були раніше звільнені з військової служби у Збройних Силах України, інших військових формувань та правоохоронних органів за службовою невідповідністю або за систематичне невиконання умов контракту військовослужбовцем;
 • під час проходження строкової військової служби негативно характеризуються командиром (начальником) підрозділу, на момент звернення про прийняття на військову службу за контрактом мають дисциплінарні стягнення.

КОНТРАКТ

        З громадянами, які добровільно вступають на військову службу, укладається контракт про проходження військової служби – письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає командир військової частини, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби. 

Для громадян України, які вперше приймаються на військову службу за контрактом, установлено такі строки військової служби в календарному обчисленні: 

 • для військовослужбовців, прийнятих на військову службу на посади рядового складу, – 3 роки;
 • для військовослужбовців, прийнятих на військову службу на посади сержантського і старшинського складу, – 5 років.

        Новий контракт про проходження військової служби укладається (не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку дії чинного контракту) з військовослужбовцями, які проходять військову службу на посадах рядового складу, – строком на 3 роки, з військовослужбовцями, які проходять військову службу на посадах сержантського та старшинського складу, офіцерського складу, – строком на 5 років (до досягнення граничного віку перебування на військовій службі), про що відповідними посадовими особами видається наказ.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *