Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Результати впровадження ініціатив Президента України щодо доступу кожної дитини до дошкільної освіти

      Перші результати забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти в Надвірнянському районі в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України з розширення мережі дошкільних навчальних закладів засвідчили, що система дошкільної освіти району стабільно розвивається  та якісно оновлюється.

      Перші результати забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти в Надвірнянському районі в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України з розширення мережі дошкільних навчальних закладів засвідчили, що система дошкільної освіти району стабільно розвивається  та якісно оновлюється.
25 вересня 2013 року перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Калічко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Михайло Винник та ЗМІ району побували в дошкільних навчальних закладах «Квітка Карпат» м. Надвірна, «Сонечко» м. Надвірна, «Малинка» с. Гвізд, «Сонечко» с. Фитьків.
Представники райдержадміністрації вивчали умови навчання та виховання учнів, організацію медичного обслуговування, матеріально-технічну  базу закладів та відмітили позитивні зміни в організації роботи даних закладів.
 За словами завідуючої ДНЗ Ганни Маляр значна увага в роботі педколективу дитсадка приділяється впровадженню таких форм роботи, які зближують дошкільний заклад з сім’єю, допомагають визначити найоптимальніші шляхи виховного впливу на дитину.
         У роздягальнях створені куточки «Я сьогодні в садочку», «Я прийшов», «Ми в садочок прийшли – друзів тут знайшли», «З днем народження». Діти визначають свій настрій зранку та ввечері за допомогою позначок – «сонечок» і «хмаринок». Створено інформаційні стенди для батьків.
        Основними центрами групових кімнат є: центр ігрової діяльності, пізнавальної діяльності, естетичний центр, центр трудового виховання, центр здоров’я. а також в кожній групі створено куточки усамітнення згідно вимог Базової програми. Започатковано інформаційні стенди для дітей за матеріалами тематичного блоку, який вивчається: «Допитливі чомусики», «Пізнайкове віконечко».
        Поновлені національні куточки відповідно віку дітей. У куточках природи розміщені різноманітні кімнатні рослини і майже в кожній групі є акваріум, або пташки: папужки  чи канарейки. Тут же розміщено матеріал та обладнання для дослідницької діяльності.

         Перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Калічко відзначив: «Першочерговим завданням, що ставить перед місцевою владою Президент України  – є створення умов для забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти. На даний час у районі діє 23 дошкільні навчальні заклади і 5 навчально-виховних комплексів. Потенціал розвитку мережі
вбачаємо:
– у відкритті нових ДНЗ  у с. Пнів, с. Лісна Тарновиця та будівництво ДНЗ у с. Білі Ослави;
– у відновленні роботи тимчасово закритого Середньомайданського ДНЗ «Ялинка»;
– у відкритті нових груп у ДНЗ, які вже функціонують передбачається створення нових місць шляхом відкриття груп в   Гаврилівському ДНЗ «Незабудка», Надвірнянському ДНЗ «Вогник», Ланчинському ДНЗ «Ромашка», Бистрицькому ДНЗ «Гуцулочка», Пасічнянському  ДНЗ «Лісова казка», Краснянському ДНЗ «Дзвіночок»;
– у реорганізації ЗОШ у НВК Битківська ЗОШ І-ІІІ ст.,Назавизівська ЗОШ І-ІІІ ст.»
   Також керівництво  райдержадміністрації здійснили виїзд у села Гвізд, Фитьків, Пасічна, Надвірнянського району, де відвідали дошкільні навчальні заклади. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *