Рятувальники нагадують, що робити, аби уникнути переохолодження і обмороження
ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ОБМОРОЖЕННЯ
Симптоми обмороження і переохолодження
ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ОБМОРОЖЕННЯ
Симптоми обмороження і переохолодження
Ризик обмороження вимагає особливої пильності, оскільки, по-перше, воно може відбутися непомітно для вас, і, по-друге, будучи досить серйозним фактором саме по собі, воно може призвести до гангрени. У постраждалій частині тіла може виникнути як відчуття поколювання, так і оніміння. Слідом за цим шкіра може побіліти чи набути сіруватого відтінку. Важливо частіше перевіряти стан відкритих частин тіла, особливо обличчя.
Переохолодження не завжди легко діагностувати. Тому важливо стежити, чи не проявилися наступні симптоми:
блідість і сильне, некероване тремтіння;
ненормально низька температура тіла;
слабкість і втома м'язів;
сонливість і ослаблення зору;
скорочення частоти серцебиття і подихів;
непритомність, втрата свідомості.
Перша допомога при переохолодженні та обмороженні
Головним завданням першої медичної допомоги є швидке відновлення кровообігу.
Перш за все треба зігріти потерпілого, доставити його в тепле приміщення, дати гарячий чай, змінити вологий одяг та взуття. При відмороженні вушних раковин, кінчика носа, щік їх необхідно змастити стерильним вазеліном чи антибактеріальною маззю (синтоміциновою, еритроміциновою). Відморожену кінцівку можна укутати ватою чи шерстю або занурити її в теплу воду (37-38 градусів).
У разі відмороження першого ступеня рекомендується чистими руками робити розтирання обморожених місць на тілі для їх зігрівання. Відморожені місця не можна розтирати снігом, тому що в процесі розтирання можна пошкодити шкіру. Не використовуйте для відігрівання гарячий камінь чи вогонь. Не давайте пити алкогольні напої.
Після розігріву на ушкоджені місця накладають пов’язку з борним вазеліном.
У разі відмороження другого і третього ступенів ушкоджені місця на тілі миють водою кімнатної температури, потім на них кладуть марлю, що змочена у воді, яку поступово нагрівають. Одночасно потерпілий має рухатися. Ні в якому разі не розкривайте пухирів, що можуть з’явитися.
Після відновлення кровообігу ушкоджені місця покривають чистою марлею і перев’язують. Потерпілому дають пити теплі напої. Потім слід доставити потерпілого до лікувального закладу.
0 Коментарі