Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Роль і завдання банків в умовах ринку земель сільськогосподарського призначення

Такою була тема сьогоднішньої селекторної наради Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, яку проводив заступник міністра Тарас Висоцький.
Від Прикарпаття участь у заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Андріїшин, представники регіональних відділень банківських установ, керівники сільськогосподарських підприємств області.

Як зазначив Тарас Висоцький, у поточному році для підтримки аграрного сектору передбачається здешевлення кредитів по трьох основних напрямках:

– по частковому відшкодуванню відсоткових ставок за залученими кредитами у національній валюті для сільськогосподарських підприємств, річний оборот яких складає до 20 млн грн. Кінцево відсоткова ставка має становити не більше 5 відсотків річних;

– здешевлення вартості залучених для розвитку тваринництва кредитів у сумі від 10 до 15 млн грн, а саме для будівництва нових та реконструкції діючих тваринницьких приміщень;

– компенсація відсотків за залученими кредитами для придбання земель сільськогосподарського призначення. При цьому буде відшкодовуватися відсоткова ставка за умови купівлі землі до 500 гектарів і сума компенсації може становити не більше 5 млн грн на рік.

Крім того, агроформуванням буде відшкодовуватися 25 відсотків вартості закупленої сільськогосподарської техніки, обладнання вітчизняного виробництва. Частково компенсовуватимуться витрати на посадку молодих садів. Також державна підтримка буде надаватися за надання дорадчих послуг, сплати єдиного соціального внеску для членів фермерських господарств сімейного типу, відшкодування витрат на сертифікацію органічного виробництва та сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам за придбання обладнання.

Тарас Висоцький проінформував, що порядки використання коштів будуть прийняті протягом лютого цього року.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *