Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Івано-Франківську відбувся брифінг щодо ситуації із захворюваністю на грип та ГРВІ

Сьогодні, 29 січня, за участю генерального директора КНП «Обласна інфекційна лікарня» Романа Остяка та заступника директора «ІФ ОЛЦ МОЗ України» з питань біологічних досліджень Тетяни Джус відбувся брифінг щодо ситуації із захворюваністю на грип та ГРВІ в області.
На Прикарпатті з початку епідсезону на грип та ГРВІ захворіло 73 489 осіб, з них – 51 661 дитина до 17 років, за вказаний період госпіталізовано 2018 осіб, в тому числі 1582 дитини. За аналогічний період в минулому році хворих було на 3910 осіб більше.

«В цілому рівні інтенсивності є нижче порогових значень. Але починаючи з третього тижня йде зростання хворих. Пік захворюваності ми очікуємо на 6-8 тижні. Це є закономірно і прогнозовано», – наголосила Тетяна Джус.

Зазвичай, найбільше хворіють на грип та ГРВІ діти шкільного віку. У зв’язку з цим на деякий час доводиться вживати обмежувальних заходів у школах. Цього року, в області на карантин закрита тільки одна школа, а минулоріч станом на 28 січня таких шкіл було сімнадцять.

Щодо захворюваності на коронавірус, то в Івано-Франківській області не зафіксовано жодного випадку. В Україні «циркулює» звичайний коронавірус (вірус ГРВІ), не китайський.

Головний лікар обласної інфекційної лікарні Роман Остяк наголосив, що китайський коронавірус дуже небезпечний для людського організму і вакцини та препаратів від нього немає. Також він повідомив, що минулого року обласна інфекційна лікарня закупила 200 упаковок препарату «Таміфлю» (ліки від грипу для дорослих), та ще один препарат, який призначений для дітей. Окрім того, Міністерство охорони здоров’я пообіцяло виділити кожній області по дві тест-системи для діагностики коронавірусу.

Лікарі закликають жителів області не відвідувати місця, де є масові скупчення людей та не контактувати з хворими. При перших ознаках ГРВІ не займатися самолікуванням, а негайно звертатися до медиків. Часто мити руки і утриматися від поїздок в ті країни, де, ймовірно, поширений коронавірус.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *