Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Розпочато підготовку до відзначення Дня усиновлення

З метою попередження соціального сирітства забезпечено раннє виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах та стовідсоткове внесення інформації про цих дітей в Єдину інформаційно- аналітичну систему «Діти» (ЄІАС «Діти»).
У зв’язку з необхідністю забезпечення координації дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань належного відзначення Дня усиновлення (30 вересня), посилення уваги суспільства до проблем дітей, захисту їх прав і законних інтересів, своєчасного влаштування дітей до сімейних форм виховання, в т.ч. їх усиновлення, здійснення належного систематичного нагляду за умовами утримання та виховання дітей в сім’ях усиновлювачів видано розпорядження облдержадміністрації від 27.08.2019 року № 442 “Про організацію заходів з нагоди Дня усиновлення”.

Довідково.

Станом на 30.08.2019 року на обліку служби у справах дітей облдержадміністрації перебуває 1315 дітей, які мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 358 дітей, як такі, що опинились у складних життєвих обставинах.

Із 1315 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 1026 – влаштовані під опіку, піклування.

Функціонують 81 прийомна сім’я, куди влаштовано 132 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 10 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), в яких виховується 73 дітей.

У поточному році в сім’ї громадян влаштовано 152 дітей, зокрема: під опіку, піклування – 100 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в прийомні сім’ї – 15 дітей (створено 5 сімей), у дитячі будинки сімейного типу – 21 дитина (3 ДБСТ), усиновлено 16 дітей громадянами України.

Загалом сімейними формами виховання охоплено 93,6 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Також на території області також перебувають 8 вихованців із 2 дитячих будинків сімейного типу, 3 прийомні сім’ї (5 дітей), 4 дитини з сімей піклувальників, 2 дитини виховуються у державних закладах, які прибули з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

Працівники служб у справах дітей за місцем проживання дітей здійснюють контроль за умовами утримання, навчання, виховання дітей, в т.ч. тих, над якими встановлено опіку, піклування, котрі влаштовані у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, шляхом відвідування родини, здійснення аналізу наданих документів, особистої співбесіди з дітьми та батьками.

Також, відповідно до ст. 235 Сімейного Кодексу України працівниками служб у справах дітей здійснюється нагляд за умовами проживання і виховання дітей, які усиновлені, до досягнення ними повноліття. Зокрема, на території області проживає 463 усиновлених дітей.

Здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей проводиться шляхом відвідування дитини за місцем її проживання щорічно протягом перших трьох років після усиновлення, а в подальшому – один раз на три роки до досягнення дітьми повноліття, про що складаються відповідні звіти. За 8 місяців 2019 року вивчено умови проживання 125 дітей.

Фактів недбалого ставлення усиновлювачів до дітей працівниками служб у справах дітей області не виявлено.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *