Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Розповсюдженість тютюнопаління серед населення Івано-Франківщини

 

31 травня – Всесвітній день боротьби з курінням, що його 1987 року проголосила Світова організація охорони здоров’я. За її даними, тютюн – найбільша причина смертності, яку можна було б відвернути.

 

31 травня – Всесвітній день боротьби з курінням, що його 1987 року проголосила Світова організація охорони здоров’я. За її даними, тютюн – найбільша причина смертності, яку можна було б відвернути.
Головне управління статистики в Івано-Франківській області  інформує про результати вибірко­вого опитування домогосподарств щодо розповсюдженості тютюнопаління, яке проводилося органами державної статистики у IVкварталі 2011 року, і в якому взяли участь 316 домогосподарств регіону.
За отриманими даними, кожна шоста особа краю у віці 12 років і старше  повідомила, що палить. Протягом останніх трьох років спостерігається  тенденція щодо зменшення кількості таких осіб на 23%.
Щодо кількості курців за регіонами України, то серед лідерів опинилися Полтавська, Донецька та Миколаївська області, де 28% населення відповідного віку мають пристрасть до тютюнопаління. Найбільшими прихильниками здорового способу життя виявилися мешканці Хмельниччини та Київщини, серед яких курців було найменше – 15%.
За тривалістю паління найбільша питома вага респондентів припадає на тих, що палять понад 20 років, – майже 30%. Кожна п’ята особа повідомила, що палить від 1 до 5 або від 6 до 10 років, кожна шоста – від 16 до 20 років,  майже кожна сьома – від 11 до 15 років.
З числа курців найбільше тих (41%), що випалюють за добу від 6 до 10 сигарет, 24% спалюють 11-15, 21% – 16-20, 13% –  1-5 сигарет, але 1,2% опи­та­них випалюють більше однієї пачки в день.
Загальновідомо, що тютюнопаління в значній мірі негативно позначається на стані здоров’я. Від злоякісних новоутворень органів дихання та грудної клітки, за даними статистики населення, в області у 2011 році померло 393 особи.
За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров’я (ВООЗ), у світі в середньому кожні шість секунд помирає одна людина від захворювань, пов’язаних з курінням тютюну, а щорічно з цієї причини вмирають п’ять мільйонів чоловік. Згідно зі звітом ВООЗ, у 2011 році Україна залишила список країн – лідерів за кількістю курців, перемістившись з четвертого на двадцять четверте місце.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *