Шановні мешканці Прикарпаття, закликаємо не спалювати суху рослинність!
Традиційно восени люди згрібають опале листя та суху рослинність спалюють їх, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров’ю та довкіллю. Івано-Франківська обласна державна (військова) адміністрація закликає громадян не палити листя та суху рослинність це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту.
Пам’ятаймо, що під час спалювання у повітря виділяються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали), які є дуже шкідливими. Зокрема, вони викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричиняють головний біль, викликають втомленість, можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини і посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.
Самовільне випалювання рослинності або її залишків, в тому числі опалого листя забороняє низка законів, а стаття 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає за це покарання у вигляді накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Якщо ви стали свідком спалювання листя, спробуйте спершу поговорити з правопорушником і переконати його не робити цього. Якщо розмови не подіють, то викликайте правоохоронців і пожежників.
Альтернативою спалюванню сухої рослинності є простий та екологічний метод компостування – для цього не треба особливих знань або зусиль. Треба спеціальний резервуар або просто яма, куди можна помістити листя та суху рослинність, а потім помірно його зволожувати. Навесні цим добривом можна удобрити ґрунт.
0 Коментарі