Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Шляхи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, в тому числі, для осіб з особливими потребами


Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб знайти себе в суспільстві.


Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб знайти себе в суспільстві.
       Сучасний ринок праці диктує жорсткі вимоги до шукачів роботи, тому кожному з них потрібно активізовувати свої зусилля в пошуку роботи. А людям з обмеженими можливостями набагато складніше, адже у них є певні проблеми зі здоров’ям, які не дозволяють їм виконувати ту чи іншу роботу. Труднощі, пов’язані з працевлаштуванням цієї категорії осіб несуть у собі індивідуальні, психологічні та фізичні особливості організму. Для залучення або повернення осіб з інвалідністю до активного соціального життя необхідно об’єднання зусиль різних інституцій, які опікуються проблемами інвалідів.
      Саме з цією метою Надвірнянським центром зайнятості 18 серпня був організований круглий стіл на тему «Шляхи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, в тому числі, для осіб з особливими потребами». В заході взяли  участь представник Івано- Франківського Фонду соціального захисту інвалідів, начальник відділу взаємодії з роботодавцями, Юхменко Дмитро Миколайович; головний державний інспектор Управління Держпраці в Івано- Франківській області – Сабадаш Роксоляна Тарасівна; фахівці центру зайнятості: Гуменюк Олена Людвігівна – заступник директора Надвірнянського РЦЗ; Ткач Ірина Михайлівна – начальник відділу взаємодії з роботодавцями; Андрійович Наталія Василівна – начальник відділу активної підтримки безробітних та запрошені роботодавці роботодавці. 
   Розпочала захід Ірина Ткач, яка ознайомила присутніх з метою та програмою проведення  круглого столу про можливості служби зайнятості щодо працевлаштування інвалідів. Заступник директора Надвірнянського РЦЗ,  Гуменюк Олена Людвігівна, розповіла учасникам  заходу про стан, тенденції та вимоги сучасного ринку праці, про професійно-кваліфікаційний склад безробітних з числа інвалідів, які знаходяться на даний час в пошуку роботи. 
      Представник Івано – Франківського Фонду соціального захисту інвалідів Дмитро Юхменко ознайомив присутніх з можливостями створення роботодавцями робочих місць за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів для працевлаштування осіб даної категорії, в тому числі з безвідсотковою позикою, з створенням спеціальних робочих місць, а також з переобладнанням робочих місць для працюючого інваліда.
       Неменш важливою була інформація головного державного інспектора Управління Держпраці Роксоляни Сабадаш, яка розповіла про права та гарантії людей з інвалідністю, оформленням трудових відносин, обмеженням в праці.  
       Переважна більшість осіб з обмеженими фізичними можливостями, хоча і мають вищу або професійно-технічну освіту, звертаються за сприянням у працевлаштуванні до служби зайнятості, маючи перерву в трудовій діяльності та інвалідність понад один рік. Таким чином, поряд із втратою фізичних можливостей відбувається ще й втрата кваліфікації, або її рівень не відповідає потребам ринку праці, що зменшує шанси на працевлаштування. Про можливості професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за сприяння служби зайнятості розповіла Наталія Андрійович, наголосивши, на конкретному замовленні роботодавців. 
      Захід пройшов в доброзичливій атмосфері, було багато запитань з боку роботодавці, на які вони отримали відповідь

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *