Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Сьогодні Всесвітній день книг та авторського права – вітаємо усіх причетних!

Уквітні 1995 року Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року як данина поваги до книг та їхніх авторів. Цей день підкреслює важливість книги та її значущості у сучасному суспільстві. Його мета – пропагування читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.

ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Серед них – Вільям Шекспір, Мігель де Сервантес. Нині Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.

Неоціненне значення книг, особливо рідною мовою, стає очевиднішим з кожним роком. І не лише тому, що книги – це вікно у світ розмаїття культури і традицій, душевних переживань людини, міст у часі й просторі, можливість для дорослих читачів покращити навички володіння рідною мовою, а дітей – поповнити свій словниковий запас. Це також втілення у творчості національної ідеї, велика зброя проти ворогів, які зазіхають на нашу національну ідентичність, духовність, історичну пам’ять і, зрештою, навіть території.

З нагоди Всесвітнього дня книг та авторського права вітаємо прикарпатських письменників, поетів, публіцистів,прозаїків, усіх тих, для кого письменство стало професією чи справою життя. Не можемо оминути увагою й представників пов’язаних із книгою професій – видавців, редакторів і перекладачів, які популяризують літературну спадщину, забезпечують можливість знайомства з новими творіннями і поширюють ідеї.

Зичимо усім натхнення, процвітання, цікавих задумів, вдячних читачів та великих тиражів.

А решті – бажаємо відсвяткувати цей день, придбавши книжку і підтримавши українського видавця. Змініть сьогодні перегляд телевізора чи гаджету на читання. І нехай це стане хорошою звичкою. Побільше усім цікавих книжок і захопливого читання!

Принагідно нагадаємо, що триває оголошений обласною державною адміністрацією конкурс на визначення переліку книжкових видань, пропонованих до випуску або закупівлі за кошти обласного бюджету. Запрошуємо авторів, видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів книжкової продукції до участі в ньому.

Умови – за посиланням https://bit.ly/3KUPG9a

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *