Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Спільно можна зробити багато.

          У рамках реалізації  завдання Президента України щодо обговорення на місцевому рівні Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні перший заступник голови Надвірнянської райдержадміністрації Володимир Калічко разом з  представниками  районних ЗМІ здійснили виїзди в населені пункти району. Під час зустрічі з громадськістю з боку представників органів виконавчої влади прозвучали конкретні пропозиції щодо активізації участі громадськості в написанні різноманітних проектів.
       Одним з прикладів тісної співпраці між громадою та владою є реалізація обласного проекту «Повноцінне харчування – запорука здорового покоління» в  селищі Ланчин Надвірнянського району. Відповідно до  проекту тут  проводиться  будівництво їдальні та введено в експлуатацію приміщення теплих туалетів в середній загальноосвітній школі І-ІІ ступенів. А ось в селі Перерісль побудовано для місцевої футбольної команди приміщення роздягальні( загальна вартість будівництва 75 тис.грн., 10 тис.грн. виділено з районного бюджету).

          Як зазначив перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Калічко, поглиблення партнерських відносин виконавчої влади та місцевого самоврядування повинно відбуватися на взаємних засадах. «Виконання завдань Президента України щодо вирішення актуальних проблем регіону є основною метою районної влади. Сьогодні ми докладаємо максимум зусиль для підвищення рівня соціально-економічного розвитку населених пунктів та втілення в життя запланованих програм»,- додав Володимир Калічко.

         В межах реалізації проекту «Писанковий край» голова Надвірнянської районної державної адміністрації Юрій Касіянчук здійснив виїзд в села Мирне та Красна. Основна мета візиту – це поглиблення партнерських відносин виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Завдяки спільним зусиллям влади та громади, проекти активно реалізовуютьсяОсновну увагу керівник району приділив об’єктам соціальної сфери. Зокрема, яскравим прикладом є загальноосвітня школа в селі Мирне. В 2011 році освітній заклад став переможцем районного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування «Тепло в школі – тепло в дитячих серцях», врезультаті замінено вікна та встановлено централізоване водопостачання і внутрішні туалети. В 2012 році заклад став переможцем проекту сільської ради «Тепла школа – здорові діти» в приміщенні школи замінено двері. В 2013 році надана субвенція сільського бюджету відділу освіти РДА в сумі 13302 грн. на заміну підлоги в коридорі школи. В 2013 році надано субвенція з сільського бюджету відділу освіти РДА і сумі 12000 грн. на придбання комп’ютерної техніки для учнів школи.

    «Тільки спільними зусиллями громади та влади можна вирішити ряд важливих проблем» – зазначив голова райдержадміністрації. Також керівник району наголосив на перспективі школи. Тут планується спорудження спортивного майданчика та шкільної їдальні. Йшла мова і про добудову школи.
       В Надвірнянському районі виконуються завдання Президента України щодо залучення громад до вирішення питань соціально – економічного розвитку територій та поглиблення партнерських відносин виконавчої влади та місцевого самоврядування. Голова РДА Юрій Касіянчук, начальник відділу сім’ї, молоді та спорту Василь Масевич, начальник відділу культури Олександр Зварчук, представники ЗМІ побували в селі Красна. В цьому населеному пункті тривають ремонтні роботи сільського будинку культури та дитячого садка. За словами очільника району найкращий метод побудови – народний. Громада активно долучається до будівництва об’єктів під керівництвом сільського голови Василя Завальнюка та при підтримці райдержадміністрації.

       В історії містаНадвірна відбулася важлива подія – урочисте відкриття пам’ятника Івану Франку. Голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук виокремив значну роль Івана Франка в суспільно-політичному, громадському та культурному житті Галицького краю. «Лупайте сю скалу, нехай ні жар, ні холод не спинить Вас…» – ці крилаті рядки актуальні у всі часи нашого народу, так як тільки невтомною працею, гуртом ми зможемо подолати проблеми молодої Української держави». Ю. Касіянчук висловив щирувдячність міському очільнику Зіновію Андрійовичу за те, що він зумів організувати громаду на таку благородну справу. В свою чергу міський голова подякував громаді за спільну працю та меценатам за надану допомогу в  спрудженні пам'ятника Великому Каменяреві.
           Вс. Перерісль відбулася знакова подія: було відкрито пам’ятник видатному українцю – Тарасу Григоровичу Шевченку. Бюст на постаменті гармонійно вписався перед приміщенням сільського будинку культури.

Відкриваючи пам’ятник заступник голови ОДА Роман Іваницький сказав: «Приємно, що с. Перерісль починає в області загальнонародне відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Саме слово Великого Пророка відкрило світові Україну, саме на його пророчих словах Україна сформувалася, як нація». Сільський голова Василь Непеляк вручив своїм землякам, які відзначилися на будівництві,  спеціально виготовлені пам’ятні медалі і тепло подякував їм за підтримку і співпрацю. 

    Таким чином, в районі провадиться значна робота щодо розвитку громадянського суспільства, співпраці громади і влади.

Спільна робота громади і місцевого самоврядування дає відповідні позитивні плоди.
       

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *