Статус української мови як єдиної державної буде наповнюватися реальним змістом – Президент
«Статус української мови як єдиної державної буде наповнюватися реальним змістом, але з повагою до прав національних меншин. Вони, як показали події останніх двох років, міцно стоять на позиціях українського державного патріотизму. І держава має це цінувати, причому цінувати високо», – зазначив Глава держави під час виступу у Верховній Раді.
Президент зазначив, що зовнішня загроза прискорила процес формування сучасної української політичної нації на засадах громадянського патріотизму. Соціологічні опитування демонструють високу підтримку в питаннях єдності, соборності, унітарності. «Люди пишаються українським громадянством, державними символами, поважають та шанують українську мову. Євроатлантичний вектор, Євросоюз та НАТО потужно домінують у геополітичних орієнтаціях переважної більшості українців», – додав Глава держави.
Глава держави також підкреслив, що Україна не буде байдуже споглядати за втручанням іншої держави в українські церковні справи: за її спробами використати у своїх інтересах почуття частини українських православних. Президент подякував депутатам за звернення Верховної Ради до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні. «Такий крок був і є необхідним, виходячи із традиції, згідно з якою для Вселенського Патріарха в таких питаннях важливою є думка світської влади. Ми врахували цю традицію, і, сподіваюся, Його Всесвятість нас почув», – сказав Петро Порошенко, нагадавши, що соціологічні опитування свідчать про бажання українців мати єдину помісну автокефальну українську церкву.
«У той же час хочу запевнити, що автокефалія не означає появи державної церкви. В конституційних принципах взаємодії держави з релігійними організаціями не зміниться жодної коми, і свобода совісті нічим, ніким і ні для кого не буде обмежена. Кожен українець має і матиме право вірити в Бога по-своєму і ходити до своєї церкви», – наголосив Президент.
0 Коментарі