Статистика про наукові дослідження і розробки на Прикарпатті
Загалом на підприємствах та в організаціях, які здійснювали наукові дослідження і розробки в області, кількість виконавців таких робіт становила 524 працівники (з урахуванням сумісників та осіб, які працюють за договорами цивільно-правового характеру).
У загальному обсязі витрат на виконання наукових досліджень і розробок власними силами підприємств та організацій області, який склав 20,3 млн. грн, частка підприємств та організацій м.Івано-Франківська становила 81,6%, м.Яремче – 6,3%, Тлумацького району – 5%, м.Калуша – 3,2%, Верховинського району – 1,8%, Надвірнянського – 1,3%, Тисменицького – 0,8%.
Фінансування наукових досліджень і розробок реалізовувалось за рахунок державного та місцевих бюджетів (69,8% загального обсягу), коштів організацій підприємницького сектору (24,5%), власних коштів (3,1%) та коштів організацій державного сектору (2,6%). Коштами державного бюджету забезпечувався увесь обсяг наукових досліджень і розробок підприємств та організацій Верховинського, Надвірнянського та Тлумацького районів, у містах Яремче та Івано-Франківську – 99,8% та 67,5% відповідно.
Коштами організацій підприємницького сектору забезпечувалось фінансування наукових досліджень і розробок організацій міст Калуша (90,3% внутрішніх витрат) та Івано-Франківська (26,5%), місцевого бюджету – м.Калуша (9,7%), організацій державного сектору – м.Івано-Франківська (3,1%). Виключно власними коштами здійснювалось фінансування організацій Тисменицького району.
На фінансування діяльності підприємств та організацій у галузі технічних наук було направлено 43,8% загального обсягу внутрішніх витрат, сільськогосподарських – 37,9%, природничих – 16,1%, медичних – 1,7%, суспільних – 0,5%. Наукові дослідження та розробки підприємства та організації м.Калуша виконували у галузі технічних наук, Тлумацького району – сільськогосподарських, м.Яремче, Верховинського, Надвірнянського районів – природничих, м.Івано-Франківська – технічних (49,5% внутрішніх витрат), сільськогосподарських (40,3%), природничих наук (8,2%) та медичній сфері (2%), Тисменицького району – у галузі суспільних (76,8%) та технічних наук (23,2%).
0 Коментарі