Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

«Строки пред’явлення виконавчих документів до виконання».

  Статтею 22 Закону України «Про виконавче провадження» встановлені строки пред’явлення виконавчих документів до виконання, тобто, виконавчі документи можуть бути пред’явлені до виконання у такі строки: посвідчення комісій по трудових спорах, постанови судів у справах про адміністративні правопорушення та постанови органів (посадових осіб), уповноважених   розглядати справи про адміністративні правопорушення, – протягом трьох місяців; інші виконавчі документи – протягом року, якщо інше не передбачено законом.

     Зазначені вище строки встановлюються для: виконання судових рішень – із наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а в разі якщо судове рішення підлягає негайному виконанню, – з наступного дня після його постановлення; виконання рішень комісій по трудових спорах – із дня видачі посвідчення на примусове виконання рішення; інших виконавчих документів – із наступного дня після набрання ними юридичної сили, якщо інше не передбачено законом.

        Звертаю Вашу увагу, що рішення про стягнення періодичних платежів (у справах про стягнення аліментів, про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров’я, втратою годувальника тощо) можуть бути пред’явлені для виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі. Згідно із ч. 4 зазначеної статті строки пред’явлення виконавчих документів до виконання встановлюють для кожного платежу окремо. Важливо пам`ятати, що у зв’язку з набиранням чинності нової редакції Закону «Про виконавче провадження» у деяких виконавчих документах, виданих до 9 березня 2011 року, був зазначений строк пред’явлення їх до виконання три роки після пред’явлення їх до виконання, строк буде поновлено тільки на один рік.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *