Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Святкування 300-річчя села Верхній Майдан

  

  
6 серпня 2017 року у селі Верхній Майдан відбулося урочисте святкування з нагоди 300-річчя від першої письмової згадки. На свято завітали та привітали мешканців села з ювілеєм голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз, заступник голови РДА Богдан Зеленчук, голова районної ради Іван Гурмак, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, Надвірнянський  міський голова Зіновій Андрійович, депутати обласної,  районної та міської рад, помічник – консультант народного депутата України Юрія Дерев’янка  Ольга Гладиш.
Окрім того, завітав на відзначення Дня села депутат районної ради Андрій Карманський. Андрій Іванович є вихідцем з цього населеного пункту, який понад усе уболіває за розвиток   своєї «маленької Батьківщини».
Урочиста частина розпочалася з вітального слова отця Михайла Федоріва, який закликав усіх до щоденної молитви за мир в Україні та побажав Божої благодаті кожній родині.
З вітальним словом до мешканців села Верхній Майдан звернувся голова Надвірнянської РДА Олександр Кеніз. Посадовець зауважив, що кожне українське село має свою неповторну історію, а наше з Вами завдання ‒ зробити все для того, щоб Ваше життя стало кращим.  Також побажав миру й злагоди, процвітання всій громаді і кожній родині зокрема.
Під час урочистостей відзначили відзнаками «За заслуги перед Надвірнянщиною» та  грамотами кращих жителів Верхнього Майдану, які долучаються до розвитку культури, релігії та спорту, а також розбудовують інфраструктуру населеного пункту та учасників АТО. Також Олександр Кеніз та Іван Гурмак для місцевої бібліотеки подарували ноутбук та мультимедійний комплекс.
В рамках святкування  відбувся святковий концерт. Піснями, танцями, поетичним словом, щирими побажаннями вітали мешканців села учасники художньої самодіяльності району. Після концерту на молодь очікували козацькі ігри і дискотека.
На думку господарів і гостей, свято вдалося і всі ще раз  переконалися в тому, що мешканці Верхнього Майдану вміють не тільки плідно працювати,  а й  показувати єдність громади.
 
Історична довідка:  Перша письмова згадка відноситься до 1717 року, але якщо вірити переказам старожилів, співставити історичні факти, візуальні і археологічні дослідження, то село виникло значно раніше. Ймовірно село виникло у 1621 році, коли на Галичину вчергове напали татари.
Заданими королівськоїлюстраціїв 1621 році в Галицькій землі татари повністю знищили 9 міст і 38 сіл. У селі Черніїв залишилося тільки 15 мешканців.
Така ж доля поселення в урочищі Пліші, що знаходилося між теперішніми селами Лісна Велесниця і Верхній Майдан. У 1781 році в селі проживало 241 мешканець, а в 1857 кількість жителів зросла до 783 осіб. На початку 20-го століття населення Горішнього Майдану становило 1237 осіб. Землі на одну родину припадло до 3-х гектарів.«… У Горішньому Майдані є гута, де випускають листове скло. Дві великі печі Сіменса, які обслуговує 250 робітників», – каже документ. У Майдані ріжуть на трачці ялини, дуби – на бруси, на дошки. У Майдані складають смерекові метраки у шайтури, обсипають глиною, підпалюють і виходить деревне вугілля (нижче церкви земля чорна – то не чорнозем) і везуть все це на колію, а далі в Австрію. Хати вкривають цинковою бляхою, дехто і стайні. Будуються вже вулицями. Селяни зв'язуються з різними товариствами Львова, де замовляють елітне насіння, вчать дітей грамоти в школі. В 1946 році село Майдан Горішній перейменоване у Верхній Майдан.
  
  
  
  

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *